Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2017 yılı Faaliyet Programı
 2017 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

TAEKWONDO SMS LİSTESİ
SMS Listesi İPTAL ve KAYIT işlemleri için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad Giriniz



T.C. Kimlik No veya Doğum Tarihi



* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* Tarih girişlerini gün.ay.yıl (örn; 01.01.2001) şeklinde yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Şifre :


Federasyon'dan Haberler

 İstanbul'da Taekwondo Rüzgarı
Yayınlanma Tarihi : 21.06.2014 - 01:33:10
Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Boğaziçi İsmet Iraz Gençler Taekwondo Turnuvası 21-22 Haziran 2014 tarihleri arasında İstanbul'da yapıldı.

İstanbul Bayrampaşa'daki Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nde gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğundaki turnuvaya Türkiye'nin yanısıra Almanya, Filistin, İspanya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Kazakistan, Azerbaycan ve Kosova takımları katıldı.

Türkiye turnuvada kazandığı 11 altın, 7 gümüş ve 19 bronz madalya ile takım halinde birinciliği elde etti.

Genç Erkeklerde;

45 Kg'da Ömer Faruk Kardeş, 48 Kg'da Emre Uçar, 51 Kg'da Faruk Orhan, 59 Kg'da İlker Dere, 73 Kg'da Ebubekir Atmaca, 78 Kg'da Hüseyin Nuh Yazıcı ve +78 Kg'da Recep Çetinkaya birinci olurken,

48 Kg'da Yavuzhan Urgaç, 51 Kg'da Ferhatcan Kavurat, 78 Kg'da Mert Gül ikinci,

45 Kg'da Emre Çelik, 48 Kg'da Cengizhan Kaçgan, 55 Kg'da Ramazan Akıner, 59 Kg'da İbrahim Çetinoğlu, 68 Kg'da Furkan Ertok, 73 Kg'da Kaan Tok, 78 Kg'da İlkkan Güler ise üçüncülüğü elde etti.

Genç Bayanlarda;

44 Kg'da Semanur Eğilmez, 59 Kg'da Zehra Ceren Ergin, 63 Kg'da Gizem Nur Albayram ve +68 Kg'da Bilgehan Çelik birinci olurken,

44 Kg'da Semra Yıldırım, 52 Kg'da Beyza Manav, 63 Kg'da Şerife Aytürk, 68 Kg'da Öge Başarır ikinci,

42 Kg'da Nilüfer Özkuru, 44 Kg'da Elif Döşüçukur, 46 Kg'da İlayda Direk, 44 Kg'da Şevval Bozkurt, 49 Kg'da Ruhat Akalın, 52 Kg'da Sümeyye Kıran, 55 Kg'da Tuğçe Tokgöz, 59 Kg'da Melisa Nur Uysal, 59 Kg'da Cansu Ateş, 68 Kg'da Asena Nur Karaca, +68 Kg'da Elif Şeyma Çalış ve +68 Kg'da Esma Kaplan üçüncülüğü elde etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ / PHOTO GALLERY
Sonuçlar / Results
21 - 22 Haziran (June) 2014
MaleFemale
45 KG JUNIOR MALE
1 - KARDEŞ ÖMER FARUK - TÜRKİYE
2 - MAMADOV JAVİD - AZERBAIJAN
3 - ALMAT KOZHAKHMET - KAZAKHISTAN
3 - ÇELİK EMRE - TÜRKİYE

48 KG JUNIOR MALE
1 - UÇAR EMRE - TÜRKİYE
2 - URGAÇ YAVUZHAN - TÜRKİYE
3 - KAÇGAN CENGİZHAN - TÜRKİYE
3 - HUSEYNOV RAVAN - AZERBAIJAN

51 KG JUNIOR MALE
1 - ORHAN FARUK - TÜRKİYE
2 - KAVURAT FERHATCAN - TÜRKİYE
3 - KARAMANOLIS NIKOLAOS - GREECE
3 - GALIMZHAN SERIKBAY - KAZAKHISTAN

55 KG JUNIOR MALE
1 - KONSTANTİNİDİS JORDANİS - GERMANY
2 - MAMMADOV ALİ - AZERBAIJAN
3 - AMERIKANOS DIMITRIOS - GREECE
3 - AKİNER RAMAZAN - TÜRKİYE

59 KG JUNIOR MALE
1 - DERE İLKER - TÜRKİYE
2 - CABALLERO MARCOS - SPAIN
3 - MANSOUR MOHAMMED - GERMANY
3 - ÇETİNOĞLU İBRAHİM - TÜRKİYE

63 KG JUNIOR MALE
1 - ABZAL KARSHAL - KAZAKHISTAN
2 - NÖHLES RİCKİ - GERMANY
3 - NİJAT ASGARLİ NİJAT - AZERBAIJAN
3 - ARTLOXHA - KOSOVO

68 KG JUNIOR MALE
1 - ADNAN KARİM HAMZA - GERMANY
2 - MİLOS SUCUR - SERBIAN
3 - ERTOK FURKAN - TÜRKİYE
3 - ARBES JAHİRİ - KOSOVO

73 KG JUNIOR MALE
1 - ATMACA EBUBEKİR - TÜRKİYE
2 - KOUTSIAFTIS ARISTIDIS - GREECE
3 - KONSTANTİN BAKRACESKİ - SERBIAN
3 - TOK KAAN - TÜRKİYE

78 KG JUNIOR MALE
1 - YAZICI NUH HÜSEYİN - TÜRKİYE
2 - GÜL MERT - TÜRKİYE
3 - GÜLER İLKKAN - TÜRKİYE
3 - KANCHEV MİHAİL - BULGARIA

(+) 78 KG JUNIOR MALE
1 - ÇETİNKAYA M.RECEP - TÜRKİYE
2 - NENAD BUNDALO - SERBIAN
3 - ZSOLT FEHER - ROMANIA
3 - CHRISTOPOULOS KONSTANTINOS - GREECE

42 KG JUNIOR FEMALE
1 - PULINA MARIA - BULGARIA
2 - GURUZ ÖZLEM - GERMANY
3 - NILUFER ÖZKURU - TURKIYE
3 - ROMAN ALICIA - SPAIN

44 KG JUNIOR FEMALE
1 - EĞILMEZ SEMANUR - TURKIYE
2 - SEMRA YILDIRIM - TURKIYE
3 - ELIF DÖŞUÇUKUR - TURKIYE
3 - ANDREOPUOLOU IOANNA - GERMANY

46 KG JUNIOR FEMALE
1 - FEDERICI GIULIANA - GERMANY
2 - KYDYRBEKOVA TOIZHAN - KAZAKHISTAN
3 - DIREK ILAYDA - TURKIYE
3 - ŞEVVAL BOZKURT - TURKIYE

49 KG JUNIOR FEMALE
1 - AYDIN ELA - GERMANY
2 - CHIOTI AGNI DANAI - GREECE
3 - RUHAT AKALIN - TURKIYE
3 - RUEDAS NATALIA - SPAIN

52 KG JUNIOR FEMALE
1 - TIJANA BOGDANOVIC - SERBIAN
2 - MANAV BEYZA - TURKIYE
3 - NAT RHONDA - GERMANY
3 - SUMEYYE KIRAN - TURKIYE

55 KG JUNIOR FEMALE
1 - FOLGMANN MADELINE - GERMANY
2 - MARIJA MILOVANOVIC - SERBIAN
3 - OSTROVSKAYA ANASTASSIYA - KAZAKHISTAN
3 - TUĞÇE TOKGÖZ - TURKIYE

59 KG JUNIOR FEMALE
1 - ERGIN CEREN ZEHRA - TURKIYE
2 - BISERCIC NINA - GERMANY
3 - MELİSA NUR UYSAL - TURKIYE
3 - CANSU ATEŞ - TURKIYE

63 KG JUNIOR FEMALE
1 - GIZEM NUR ALBAYRAM - TURKIYE
2 - ŞERIFA AYTURK - TURKIYE
3 - TEODORA  NEDELCU - ROMANIA
3 - NADJA  SAVKOVIC - SERBIAN

68 KG JUNIOR FEMALE
1 - SARRI EVGENIA - GREECE
2 - ÖZGE BAŞARIR - TURKIYE
3 - ASENA NUR KARACA - TURKIYE
3 - DEREV EKATARINA - GERMANY

(+) 68 KG JUNIOR FEMALE
1 - ÇELIK BILGEHAN - TURKIYE
2 - LEONIE MARTIN - GERMANY
3 - ELIF ŞEYMA ÇALIŞ - TURKIYE
3 - ESMA KAPLAN - TURKIYE

SEREMONİ TÖRENİ

21 Haziran 2014, Cumartesi günü turnuvanın açılış seremonisi yapıldı.

Seremoni törenine, Türk taekwondosunun duayeni, saygıdeğer hocamız İsmet Iraz, Spor Genel Müdür Yardımcısı ve Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Başkan Vekili Dr. Oktay Duymaz, Asbaşkan Zekeriya Tutar, Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Tekcan Genel Koordinatör Ramazan Erçin, Spor Genel Müdürlüğü Uluslararası Organizasyonlar Dairesi Başkanı H. Ozan Çetiner, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Adnan Kuzu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Spor A.Ş. Organizasyon Müdürü Deniz Adar ile Taekwondo İstanbul İl Temsilcisi Mustafa Bulut katıldı.












Fotoğrafların büyük halleri için üzerlerine tıklayınız.

TEKNİK TOPLANTI

Şampiyona öncesinde yapılan teknik toplantıya Taekwondo Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Mustafa Çam, Uluslararası Hakem Engin Sarıkaya ile İstanbul Taekwondo İl Temsilcisi Yardımcısı Mithat Aytan katıldı.

Toplantıda katılımcı ülkelerin kafile başkanlarına turnuva, kuralar ve kurallar hakkında bilgilendirme yapılarak müsabaka kuraları çekildi.






 Görüntülenme Sayısı
13842
Sosyal Medyada Paylaş:
Haberi Yazdır
facebook.com/tkdfed | twitter.com/tkdfed | instagram.com/tkdfed








  WTF Dünya Sıralaması







Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+