Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2018 yılı Faaliyet Programı
 2018 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad GirinizT.C. Kimlik No Giriniz* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* 11 haneli TC Kimlik No girişinizi yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Kulüp girişi için tıklayınız.


Federasyon'dan Haberler

 4. Avrupa Milli Takımlar Şampiyonası Konya'da Başladı
Yayınlanma Tarihi : 02.11.2008 - 09:22:08
4. Avrupa Büyükler Milli Takımlar Tekvando Şampiyonası Konya'da başladı. Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu ve Kongre Merkezi'nde başlayan şampiyona görkemli törenlere ve kıran kırana mücadelelere sahne oluyor.

4. Avrupa Büyükler Milli Takımlar Tekvando Şampiyonası Konya'da başladı. Avrupa Tekvando Birliği Başkanı Athanasios Pragalos, Konya Bera Otel'de düzenlenen basın toplantısında, Konya'da olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

Daha önce İzmir ve İstanbul'da bulunduğunu, ancak Konya'ya ilk kez geldiğini ifade eden Pragalos, Konya'nın çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, ''Şampiyonanın en iyi şampiyona olmasını diliyorum'' dedi.

Pragalos, Türk sporcularının Avrupa tekvandosunda her zaman en önde olduklarını, Türkiye'de çok kaliteli ve başarılı sporcular yetiştiğini söyledi.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin de Konya'da ilk defa böyle bir organizasyonun düzenleneceğini, bu nedenle mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.

Dünyadaki birçok başarılı sporcunun şampiyonaya katılacağını vurgulayan Şahin, ''Şampiyonaya Avrupa'nın en güçlü takımları katılacak. 14 ülkeden 200 sporcu yarışacak. Şampiyonanın havasının çok güzel olacağını düşünüyorum. Bütün Konyalılar'ı şampiyonaya davet ediyorum'' diye konuştu.

Şahin, 2 gün sürecek şampiyonada, Avrupalı konukların, Konya'nın misafirperverliği ve hoşgörüsü ile tanışacaklarını ifade ederek, şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

ELEKTRONİK VÜCUT KORUYUCU KULLANILACAK

İlk kez bu yılın başında İtalya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda kullanılan ''elektronik vücut koruyucu'' sisteminin kullanılmasına bu şampiyonada da devam edileceğini anlatan Şahin, şunları kaydetti:
''Bu sistem gelecek yıllarda yapılacak dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda da kullanılacak. İlk başta bazı sıkıntılar yaşandı. Arızasız hiçbir şey olmaz, ancak hatayı en aza indirmeye çalışıyoruz. Koruyucuların devreye girmesiyle birlikte 4 yan hakem ve 1 merkez hakemin yerine müsabakalarda 2 yan hakem ve 1 merkez hakem görev alacak. Darbelerin şiddetine göre sistem uyarı verecek ve puanlama bu şekilde yapılacak. Başa yapılan darbelerde ise yine hakemler puan verecek.''

Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu ve Kongre Merkezi'nde yarın başlayacak şampiyona iki gün sürecek.

ŞAMPİYONA AÇILIŞI

Şampiyonanın ilk gün açılışına; Konya Valisi Osman Aydın, Konya Milletvekilleri, Sami Güçlü, Orhan Erdem, Hüsnü Tuna, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Selçuklu Karatay Kaymakamları, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Konya Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Mehemt Baykan ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve oda başkanları katıldı.

Açılışa katılamadıkları için Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Tarım ve Orhan Erdem, Abdullah Çetinkaya, Mustafa Kabakçı, Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gaziantep S.Kemal Belediye Başkanı Metin Özkarslı, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Yıldırım Belediye Başkanı Özge Keskin ile Yozgat Valisi Amir Çiçek birer başarı telgrafı ile desteklerini dile getirdiler.
 Görüntülenme Sayısı
10299
Haberi Yazdır


Facebook Instagram Twitter
24.4bin
Beğeni
35.4bin
Takipçi
4.3 bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+