Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2018 yılı Faaliyet Programı
 2018 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad GirinizT.C. Kimlik No Giriniz* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* 11 haneli TC Kimlik No girişinizi yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Kulüp girişi için tıklayınız.


Federasyon'dan Haberler

 Dört Sporcumuz Bir İlki Başardı
Yayınlanma Tarihi : 30.01.2008 - 01:19:42
İstanbulda yapılan 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıtası elemelerinde mücadele eden sporcularımız Sibel Güler, Azize Tanrıkulu, Bahri Tanrıkulu ve Servet Tazegül, olimpiyatlara gitmeye hak kazandı.

İstanbul'da yapılan 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıtası elemelerinde mücadele eden sporcularımız Sibel Güler, Azize Tanrıkulu, Bahri Tanrıkulu ve Servet Tazegül, olimpiyatlara gitmeye hak kazandı.
Elemelerin ilk gününde bayanlar 67 kiloda Sibel Güler ile erkekler 80 kiloda Bahri Tanrıkulu olimpiyat vizesi alırken, müsabakaların son günün de bayanlar 57 kiloda Azize Tanrıkulu, erkekler 68 kiloda Servet Tazegül olimpiyatlara gitmeyi garantiledi. Böylece organizasyonda mücadele eden 4 Türk sporcumuzda da olimpiyatlara adını yazdırdı.
Sporcularımızın hepsinin barajı geçmesiyle Türkiye, olimpiyatlarda ilk kez 4 tekvandocuyla temsil hakkını elde etti.
Bayanlar 67 kiloda, ilk turda Polonyalı Kalinowska Katarzyna'yı 3-0, çeyrek finalde İsviçreli Nina Klaey'i 2-1, yarı finalde Rus Ekaterina Zenkina'yı 1-0 yenerek finale çıkan Sibel Güler, finalde Yunanlı Mystakidou Elisavet ile karşı karşıya geldi. Finalde -1 ceza puanı alan Sibel, rakibinin -2 ceza puanı alması sonucunda şampiyon olarak olimpiyatlara adını yazdırdı. Organizasyonda Almanya adına yarışan Pınar Budak da bu kategori de 3. olarak olimpiyat vizesi aldı.
Erkekler 80 kiloda ilk turda Moldovalı Ion Viztiu'yu 8-2, çeyrek finalde Ermenistan'dan Yeremyan Arman'ı 3-2, yarı finalde Polonya'dan Smigaj Lukazs'ı 3-0 yenerek finale yükselen Bahri Tanrıkulu, finalde Azerbaycanlı Rashad Ahmedov ile karşılaştı. Ahmedov'un müsabakadan çekilmesiyle Bahri Tanrıkulu şampiyon olarak olimpiyatlara gitmeye hak kazandı. Elemelerde 3. olan İngiliz Aaron Cook olimpiyatlara katılmayı garantileyen bir diğer sporcu oldu.
Bugün ayrıca bayanlar 49 kiloda yapılan müsabakalarda İsveç'ten Hanna Zajc birinci, İsviçre'den Manuela Bezzola ikinci ve Almanya adına mücadele eden Sümmeye Güleç üçüncü oldu.
Erkekler 58 kiloda yapılan müsabakalarda da birinci Portekizli Pedro Miguel Moreira Povoa olurken, ikinciliği İngiliz Tyrone Robinson, üçüncülüğü de İspanya'dan Juan Antonio Ramos Sanchz elde etti.
Bayanlar 57 kiloda çeyrek finalde, Belçikalı Stefanie Verhoeven ile yaptığı mücadeleyi 1-0 kazanan ve yarı finale yükselen Azize Tanrıkulu, burada İsrailli Bat El Getterer'i 4-1 yenerek finale çıktı. Finalde Hırvat Martina Zubcic'e 1-0 yenilen Azize Tanrıkulu, ikinci olarak olimpiyatlara gitmeyi başardı. Bu kategoride İsrailli Bat El Getterer üçüncü oldu. Görüntülenme Sayısı
9851
Haberi Yazdır


Facebook Instagram Twitter
24.4bin
Beğeni
35.4bin
Takipçi
4.3 bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+