Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Elektronik Vücut Koruyucuları Duyurusu
Yayınlanma Tarihi : 30.12.2008 - 18:50:31
Taekwondo Milli Takımı Teknik Direktörü Sayın Ali Şahin Elektronik Vücut Koruyucularının kullanımı ile ilgili bir duyuru yayınladı.
2009 yılında Avrupa'daki A Klas Turnuvalar ile Yıldız, Genç ve Ümitler Avrupa Şampiyonaları'nda Adidas Elektronik Vücut Koruyucu (Electronic Body Protector (EBP)) kullanılacaktır. Bununla ilgili ETU (European Taekwondo Union)'dan Federasyonumuza yazılı duyuru gönderilmiştir.

Federasyonumuz; ETU'nun talimatları doğrultusunda, Yurtiçi Grup ve Türkiye Şampiyonaları'nı minikler hariç diğer bütün kategorilerde Elektronik Vücut Koruyucuları ile yapacaktır.

Büyükler kategorisinde bazı seçmeler WTF (World Taekwondo Federation) ve ETU nun vereceği haberler doğrultusunda manuel puanlama veya Elektronik Vücut Koruyucu sistemi ile yapılacaktır.

WTF ve ETU'da yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarının sonucu olarak dünya taekwondosu Elektronik Vücut Koruyucu ile ilgili kullanımda bir geçiş dönemi yaşayacaktır.

Federasyonumuz Yurtiçi ve Yurtdışı müsabakalarda hangi puanlama sisteminin kullanılacağını WTF ve ETU'nun müsabaka talimatlarına göre duyuracaktır.

Deneme aşamasında olan Elektronik Vücut Koruyucularda ve/veya sistemlerde doğabilecek arızalar nedeniyle M.H.K. ve Teknik Kurulumuz manuel puanlama yapma yetkisini her zaman kullanabilecektir.

Tüm Taekwondo Sevenlere Duyurulur.


 Görüntülenme Sayısı
11768
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42