Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2018 yılı Faaliyet Programı
 2018 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad GirinizT.C. Kimlik No veya Doğum Tarihi* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* Tarih girişlerini gün.ay.yıl (örn; 01.01.2001) şeklinde yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Şifre :


Federasyon'dan Haberler

 Taekwondo'da Bereketli Ay
Yayınlanma Tarihi : 06.10.2016 - 12:56:05
Türkiye Taekwondo Milli Takımları, son bir ayda katıldığı 4 önemli şampiyonada toplam 72 madalya kazanarak büyük başarılara imza attı. Türkiye, 24 altın, 17 gümüş ve 31 bronz madalya kazanırken 4 şampiyonada da takım halinde kürsüden inmedi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu, yoğun geçen bir ayın ardından uluslararası şampiyonalarda önemli başarılara imza attı. Türkiye Taekwondo Milli Takımları, son bir ay içinde Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası, Avrupa Para- Taekwondo Şampiyonası, Balkan Taekwondo Şampiyonası ve Dünya Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda mücadele etti.

Türkiye, bu şampiyonalarda 24’ü altın, 17’si gümüş ve 31’i bronz olmak üzere tam 72 madalya kazandı.

Türkiye, ilk olarak 08-11 Eylül tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda boy gösterdi. 21 sporcu ile şampiyonaya katılan Türkiye, 7’si altın, 2’si gümüş ve 5’i bronz olmak üzere 14 madalya kazanarak 41 ülke arasında takım halinde Avrupa şampiyonu oldu. Türkiye, bayanlarda da Avrupa şampiyonu olurken, erkeklerde Avrupa ikinciliğini elde etti.

Türkiye’yi daha sonra 16 Eylül’de bedensel engelli tekvandocular temsil etti. Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen Avrupa Para- Taekwondo Şampiyonası’nda 12 sporcuyla 3 altın ve 4 bronz madalya kazanan Türkiye, 32 ülke arasında bayanlarda Avrupa şampiyonu, erkeklerde Avrupa üçüncüsü ve genel sıralamada Avrupa ikincisi oldu.

Milli taekwondocular 24-25 Eylül tarihlerinde ise Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda mücadele etti.  Bulgaristan’ın Dupnitsa ketinde düzenlenen  şampiyonaya 57 sporcu ile katılan Türkiye, 9’u altın, 11’i gümüş ve 15’i bronz olmak üzere toplam 35 madalya kazandı. Türkiye, ülkeler sıralamasında 120’nin üzerinde sporcuyla şampiyonaya katılan Sırbistan ve ev sahibi Bulgaristan’ın ardından 3’ncü sırayı aldı.

Türkiye, uluslararası arenada son heyecanı Peru’da 29 Eylül-02 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Dünya Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda yaşadı.  36 sporcu ile şampiyonada boy gösteren Türkiye, 5 altın, 4 gümüş ve 7 bronz madalya elde etti. Toplamda 16 madalya kazanan Türkiye, 55 ülke ve 760 sporcu ile katılım rekorunun kırıldığı şampiyonada genel sıralamada Güney Kore’nin ardından Dünya ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye, şampiyonadaki en başarılı Avrupa ülkesi oldu.

BİREYSEL ÖDÜLLER DE TÜRKİYE’YE

Türkiye, katıldığı şampiyonalarda madalyaların dışında kazandığı bireysel ödüllerle de adından söz ettirdi. Dünya Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda milli takım antrenörlerinden Nesibe Altun, ‘En İyi Bayan Antrenör’, milli sporcu Elif Aybüke Yılmaz da ‘En Değerli Bayan Sporcu’ ödüllerine layık görülürken, Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda Nejla Ağatekin, şampiyonanın ‘En İyi Bayan Antrenörü, uluslararası hakemimiz Süleyman Tecer ise şampiyonanın ‘En İyi Erkek Hakemi’ ödülünü kazandı.

BAŞKAN ŞAHİN: “TÜRK TEKVANDOSUNUN GÜCÜNÜ GÖSTERDİK”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, aldıkları sonuçlarla Türk halkını mutlu etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Şahin, “Milli takım kafilelerimiz son bir aylık süreçte çok önemli sonuçlara imza attık. Elde ettiğimiz madalyaların yanı sıra takım halinde şampiyonluklar da kazanarak Türk tekvandosunun Dünya üzerindeki yerini bir kez daha herkese göstermiş olduk. Elde edilen başarılarda emeği bulunan herkesi yürekten tebrik ediyorum.  Bu başarılar yıllardır süre gelen çalışmaların bir sonucudur. Bizler asla elde edilen başarılarla yetinmiyoruz. Her zaman daha iyisini yapmayı hedefliyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli planlamalarımız her zaman hazır. Yaptığımız planlamaların sonuçlarını elde ettiğimiz başarılarla alıyoruz. Türk tekvandosu, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’nin madalya deposu olmaya devam edecek ve milletimizin yüzünü güldürmeye devam edecektir” dedi. Görüntülenme Sayısı
1752
Haberi Yazdır


Facebook Instagram Twitter
24.5bin
Beğeni
34.6bin
Takipçi
4.1 bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+