Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2014 yılı Faaliyet Programı
 2014 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

FEDERASYON SMS LİSTESİ KAYIT
Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad Giriniz



T.C. Kimlik No veya Doğum Tarihi



* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* Tarih girişlerini gün.ay.yıl (örn; 01.01.2001) şeklinde yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Şifre :

  SİTE ARAÇLARI
Açılış Sayfanız Yapın

Sık Kullanılanlara Ekleyin


Web Sayfası:
webmaster@taekwondo.org.tr
www.taekwondo.org.tr

www.tekvando.org.tr

www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Federasyon'dan Haberler

 Batı Grubu Müsabakaları Sonuçlandı
Yayınlanma Tarihi : 16.01.2009 - 19:30:39
Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2009 faaliyet programında yer alan ve Alanya'da devam eden Batı Grubu Gençler ve Büyükler Taekwondo Müsabakaları sonuçlandı.
4. GÜN

4 gün süren batı grubunun müsabakaları sona erdi. Son günde büyük erkeklerde 78, +84 Kg, büyük bayanlarda 63, +72 Kg, genç erkeklerde 68, 78 Kg ve genç bayanlarda 59, 68 Kg müsabakaları yapıldı. Diğer günlere oranla daha hafif bir maç progrmaı olan son günde Bahri ve Azize Tanrıkulu kardeşlerin salona gelmesi ve madalya törenine katılması sporcular tarafından sevinçle karşılandı.

4. Gün Fotoğrafları için tıklayınız.

4. Gün Sonuçları için tıklayınız.

3. GÜN

Müsabakaların üçüncü günü de zevkli ve hırslı mücadelelere sahne oldu. Öğleden sonra Milli Takım Teknik Direktörümüz Ali Şahin bütün antrenörlerin katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda elektronik vücut koruyucuları, sporcuların yeni sisteme uyumu ve yeni geliştirilen sistem ile ilgili olası gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu ve Ali Şahin soruları cevaplandırdı. Daha sonra devam edilen müsabakalar neticesinde 10 sıklette daha madalyalar sahiplerini buldu.

3. Gün Fotoğrafları için tıklayınız.

3. Gün Sonuçları için tıklayınız.


2. GÜN

Büyük Erkekler 62, 84 Kg, Büyük Bayanlar 55, 59 Kg, Genç Erkekler 45, 51 Kg ve Genç Bayanlar 42, 44, 49 Kg müsabakalarının yapıldığı ikinci günde müsabakaların yanısıra açılış seremonisi ve 1. gün müsabakalarının madalya törenleri yapıldı.

2. Gün Fotoğrafları için tıklayınız.




2.
Gün Sonuçları

Büyük ErkeklerBüyük BayanlarGenç ErkeklerGenç Bayanlar
62 KG
1. Arif Atak
Çorum Bld. Spor
2. M.Volkan Akın
Burdur Bucak Oğuzhan Spk.
3. Hasan Neyiş
Kırıkkale Ferdi
3. Turan Karadağ
Edirne Balkan Yıldızı Spk.

84 KG
1. Yaşar Keleş
Bursa Yıldırım Bld.J.Spk.
2. Oğuz Ünal
Eskişehir Es Spk.
3. Fuat Aldemir
İçel Mersin Bş.Bld.Spk.
3. Çağrı Kızıl
Kocaeli Bş.Bld.Kağıt Spor

55 KG
1. H.Kübra Yangın
Eskişehir Öncü Spk.
2. Kadriye Doan Vinh
Bursa Hürriyet Gençlik Spk.
3. Burcu Gönülrazı
Bursa Osmangazi Gençlik Spk.
3. Selin Babayiğit
Bursa Yıldırım Bld.J.Spk.

59 KG
1. Derya Dağdelen
Eskişehir Öncü Spk.
2. Esra Çakır
Konya Meram Bld.Spor
3. Melek Yılmaz
Kastamonu Türk Telekom Gençlik Spk.
3. Asuman Pişkin
Kocaeli B.Ş.Bld.Kağıt Spor

45 KG
1. Muhammed Özçiçekçiler
İçel Zirve Spk.
2. Mehmet Topal
Bursa Kestel Bld.Gençlik Spk.
3. M.Kaan Boyanmış
İçel Toros Taek.Spk.
3. Emre Atak
Manisa Köy Hiz.Spk.

51 KG
1. Halil İbrahim Varım
Karaman Performans Spk
2. Mehmet Ali İnan
Niğde Dünya Spk
3. Burak İslam Kurt
Kocaeli Derince Spk
3. Serkan Kavgacı
Kütahya Emet Bor Spk

42 KG
1. Merve Yazıcı
Samsun Feza Klj.Spk.
2. Nazlı Bana
Bursa Sağlık Gücü Spk.
3. Ayşegül Funda Top
Karaman Performans Spk.
3. Misem Şahin
İçel Mete Spk.

44 KG
1. Betül Toklu
Sakarya Adapazarı Spor Akademisi
2. Kübra Durdane
Çakır Samsun Feza Klj.Spk.
3. Çiçek Cihangir
Kırklareli Cihangir Spk
3. Naciye Kaya
İçel Mete Spk

49 KG
1. Ayşe Nazal Boyanmış
İçel Toros Taekwondo Spk
2. Büşra Serçe
Konya Boyalı Spk
3. Bahar Ergül
Çorum Bahar Gençlik Spk
4. Didem Yılmaz
Kastamonu Araç Bld Spor

Açılış seremonisinde katılan bütün iller yer alırken Federasyon Başkanımız Sayın Metin Şahin bir konuşma yaptı.

Taekwondo camiasının her geçen gün daha da beğenilen, özenilen büyük bir camia olduğuna vurgu yapan Şahin, Türkiye'de ve Dünya'da başarılarımızı kıskananlar olduğunu bu başarıların tüm camiaya ait olduğuna değinerek katılımcılara teşekkür etti.

Başkan Şahin'den sonra söz alan Alanya Kaymakamı Sayın Hulusi Doğan ise, bu müsabakaların Alanya'da düzenlenmesinden ve geleceğin şampiyon sporcularının içlerinde bulunduğuna inandığı katılımcıları burada görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek başarılar diledi.

Federasyon Başkanımız Sayın Metin Şahin, Alanya Kaymakamı Sayın Hulusi Doğan'a, Alanya Belediye Başkanı Sayın Hasan Sipahioğlu yerine Sayın Saim Kanlı'ya, Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak'a, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Sayın Turgay Çalışkan'a, Alanya Belediyespor Müdürü Sayın Saim Kanlı'ya, Alanya İlçe Sağlık Grup Başkanı Sayın Mehmet Ali Köseoğlu'na ve Alanya Spor Kulübü Başkanı Sayın Selçuk Doğan'a birer plaket vererek katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Yoğun bir maç programı ile geçen ikinci günde de ilk günde olduğu gibi Alanya tüm gün taekwondoya doyacak.

1. GÜN

Büyük Erkekler 58, 67 Kg, Büyük Bayanlar 51, 67 Kg, Genç Erkekler 48, 55, 63 Kg ve Genç Bayanlar 46, 52 Kg müsabakalarının yapıldığı şampiyonanın ilk günü yoğun maç programı ve zevkli mücadelelere sahne oldu. 9 final ile tamamlanan günün sonunda aşağıdaki dereceler oluştu.

1. Gün Fotoğrafları için tıklayınız.

1. Gün Sonuçları
Büyük Erkekler Büyük Bayanlar Genç Erkekler Genç Bayanlar
58 KG
1. Deniz Durdu
Kocaeli Bş.Bld.Kağıt Spor
2. Ali Kemal Kayan
İçel Mersin Bş.Bld.Spk.
3. Yasin Karakurt
Konya Boyalı Spk.
3. Özgür Hanedar
Antalya Hüseyin Ak İ.Ö.O.

67 Kg
1. Gökhan Abakay
Kocaeli Çınarlı Spk.
2. Cengiz Ölmez
Çorum Gençlik Spk.
3. Abdülhamit Altuntaş
Bursa Yıldırım Bld.Jsk.
3. Hasan Dolaş
İçel Zirve Spk.

51 Kg
1. İnci Öztürk
Aksaray Gençlik Sp.İl.Md.
2. Havva Çelik
Bursa Kastel Bld Spk.
3. Duygu Vatansever
Bursa Componenta Spk.
3. Dilara Turan
Denizli Bld.Spk.

67 Kg
1. Nazife Dürüst
Manisa Başar Taek İht.
2. Esra Kum
Çorum Bld.Spor
3. Yeliz Fındık
İçel Atilla Spk.
3. Burcu Çelik
Eskişehir Öncü Spk.

48 Kg
1. Fuatcan Aldemir
İçel Mersin Büyükşehir Bld
2. Murat Aktaş
Konya Mevlana Boyalı Spk
3. Ali Çalılıoğlu
Kocaeli Çınarlı Spk
3. Mehmet Dolaş
İçel Zirve Spk

55 Kg
1. Cankut Çekem
Niğde Dünya Spk.
2. Ali Haydar Demir
Samsun Kartal Spk.
3. Hüsnü Astam
Konya Boyalı Spk.
3. Cem Kılıç
Antalya Hüseyin Ak İlöğ.Spk.

63 Kg
1. M. Fatih Turan
Samsun Çarşamba Sk
2. Yasin Akyüz
Aksaray Özel Sema Koleji
3. Mustafa Parlak
Bursa Osmangazi Bld Sk
3. Safa Günder
Çorum Gençlik Hedef Sk

46 Kg
1. Meltem Topal
Bursa Componenta Spk
2. Gamze Yangın
Eskişehir Öncü Spk
3. Leyla Dalmış
Kocaeli Çınarlı Bld
3. Hatice Kübra İlgün
Bursa Sağlıkgücü Gençlik Spk

52 Kg
1. Şeyda Baldırcı
İçel Toros Taekwondo Sk
2. Tuba Kaya
Bursa Osmangazi Gsk
3. Fulden Gökalp
Bursa Osmangazi Gsk
3. Bahar Sarıoğlu
Bilecik Bozüyük Bld

TEKNİK KURUL VE İLK GÜN TARTISI

37 ilden toplam 965 sporcunun katılım göstereceği Batı Grubu Gençler ve Büyükler Taekwondo Müsabakaları Alanya'da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ait Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan teknik toplantı ve ilk gün tartılarıyla günü bitirdi.

15-18 Ocak 2009 tarihleri arasında sürecek müsabakaların başlamasına 1 gün kala teknik toplantı ve ilk gün yarışacak sporcuların tartıları yapıldı.

MHK Başkanı Aydın Akpınar, Teknik Koordinasyon Kurulu Üyesi İlhan Aşkın, Antalya İl Temsilcisi Mustafa Avcıoğlu ve Engin Sarıkaya'nın katıldığı teknik toplantı, görüş alışverişi ve soru-cevap şeklinde konuşmalarla geçti.

Aydın Akpınar ve İlhan Aşkın hoşgeldiniz ve 2009 ile ilgili başarı dileklerini sunduktan sonra yeni kurallar, elektronik vucut koruyucusu sistemlerinin calışması ve uygulamaları hakkında bilgi verdiler. Müsabakalardaki hakem sayısı ve hakemlerin karar verme süreci hakkında detaylı bilgi verilen toplantıda, antrenörelerimizin de soruları yanıtlandı.

Engin Sarıkaya internet uzerinden imtihan sonuçlarının gönderilmesi ve antrenörlerin vize ve kimlik işlemleri hakkında bilgilendirme yapti. İl temsilcimiz her türlü soru ve sorunda rahatlıkla kendisine başvurulabileceğini ve hizmete hazır olduğunu belirtti.

4 kortta yapılacak müsabakaların 1. gününde yarışacak sporcuların tartıları, elektronik sistemlerin kurulumu ve test çalışmaları ile geçen hazırlık gününün ardından 15 Ocak günü zorlu ve bir o kadar zevkli mücadeleler ile başlayacak.

Teknik Toplantı ve İlk Gün Tartı Fotoğrafları için tıklayınız.





 Görüntülenme Sayısı : 12996
Sosyal Medyada Paylaş :
Haberi Yazdır
facebook.com/tkdfed | twitter.com/tkdfed






  NİSAN 2014
  Olimpik Sıkletler
  Bütün Sıkletler



SERVET TAZEGÜL
OLİMPİYAT ŞAMPİYONU


NUR TATAR
OLİMPİYAT İKİNCİSİ






Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr