Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2018 yılı Faaliyet Programı
 2018 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad GirinizT.C. Kimlik No veya Doğum Tarihi* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* Tarih girişlerini gün.ay.yıl (örn; 01.01.2001) şeklinde yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Şifre :


Federasyon'dan Haberler

 Avrupa'ya Türk Damgası
Yayınlanma Tarihi : 11.02.2017 - 22:49:47
Avrupa Kulüpler ve Avrupa Minikler Tekvando Şampiyonaları’na Türk sporcular damgalarını vurdu.

Avrupa Kulüpler ve Avrupa Minikler Takwondo Şampiyonaları’na Türk sporcular damgalarını vurdu.

Türkiye Takwondo Federasyonu’nun ev sahipliğinde Antalya’a düzenlenen 5. Avrupa Kulüpler ve 3. Avrupa Minikler Takwondo Şampiyonası sona erdi. İki şampiyonada mücadele eden Türk sporcular, toplamda 33’ü altın, 34’ü gümüş ve 84’ü bronz olmak üzere 151 madalya kazandı.

06-09 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen 5. Avrupa Kulüpler Takwondo Şampiyonası’na 28 ülkeden 110 kulüp katılırken toplam 801 sporcu mücadele etti. Büyükler, gençler ve yıldızlar kategorilerinde gerçekleştirilen şampiyonada Türk sporcular, 26’sı altın, 25’i gümüş ve 67’si bronz olmak üzere 118 madalya elde etti.

KULÜPLERİMİZDEN ÖNEMLİ BAŞARILAR

5. Avrupa Kulüpler Takwondo Şampiyonası’nda büyük bayanlar kategorisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Şampiyonu olmayı başarırken, ikinci sırayı Azerbaycan’dan Gilan TK, üçüncü sırayı ise Hırvatistan’dan Osvit takımı aldı.

Büyük erkekler kategorisinde Azerbaycan’dan Gilan TK zirveye çıkarken, Hırvatistan’dan TKD Jastreb ikinci, Klub Marjan ise üçüncü oldu.

Genç bayanlarda Avrupa şampiyonluğuna Ankara Büyükşehir Belediyesi ulaştı. Bu kategoride ikinci Azerbaycan’dan Gilan TK, üçüncü ise Karaman Performans Spor Kulübü oldu.

Genç erkekler kategorisinde Ukrayna takım halinde zirveye çıkarken, Azerbaycan’dan Gilan TK ikinci, Macaristan ise üçüncü oldu.

Yıldız bayanlar kategorisinde Azerbaycan’dan Gilan TK şampiyonluğa ulaşırken, Samsun Terme Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü ikinci, Ankara ASKİ Spor Kulubü de üçüncü sırayı aldı.

Yıldız erkekler kategorisinde Ankara Adliye Spor Kulübü, Avrupa şampiyonu olurken, Ukrayna’dan Kiev Spor Okulu ikinci, Azerbaycan’dan Gilan TK ise üçüncü oldu.

Şampiyonanın genel sıralamasında ise Azerbaycan’dan Gilan TK zirveye çıkarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ikinci, Ankara Adliyespor ise Avrupa üçüncüsü oldu.

GELECEĞİN ŞAMPİYONLARINDAN 33 MADALYA

04-05 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenen 3. Avrupa Minikler Takwondo Şampiyanası’nda ise 11 ülkeden yaşları 10 ile 11 arasında değişen 171 minik takwondocu mücadele etti. Şampiyonada Türk sporcular, 7’si altın, 9’u gümüş ve 17’si bronz olmak üzere toplam 33 madalya ile zirvede yer aldı.

BAŞKAN ŞAHİN: “TÜRK TAEKWONDOSUNUN GÜCÜNÜ GÖSTERİYORUZ”

Türkiye Takwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, 5. Avrupa Kulüpler ve 3. Avrupa Minikler Takwondo Şampiyonası’nda Türk sporcuların başarılı sınavlar verdiğini söyledi.  Başkan Şahin, “Türk sporunun istikrarlı bir şekilde madalya deposu olan federasyonumuz 2017 yılına da iyi bir başlangıç yaptı. Türk takwondosu katıldığı uluslararası turnuva ve şampiyonalarda kürsüde yer almayı her zaman başarmıştır. Burada da sporcularımız elde ettikleri sonuçlarla gelecek adına yapılan planlamalarımız için ümitlerimizi arttırdı. Türk takwondosunun gücünü gösteriyoruz. Başarılı olan sporcularımızı ve kulüplerini kutluyorum. Türk takwondosu ülkesinin vizyonu ve misyonu çerçevesinde en iyi sonuçları almaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.  Görüntülenme Sayısı
3564
Haberi Yazdır


Facebook Instagram Twitter
24.5bin
Beğeni
34.6bin
Takipçi
4.1 bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+