Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2018 yılı Faaliyet Programı
 2018 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad GirinizT.C. Kimlik No Giriniz* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* 11 haneli TC Kimlik No girişinizi yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Kulüp girişi için tıklayınız.


Federasyon'dan Haberler

 Dünya İkincisiyiz
Yayınlanma Tarihi : 30.06.2017 - 15:54:07
Türkiye Taekwondo Milli Takımı, 23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda takım halinde ikinci olmayı başardı.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından Güney Kore’nin Muju kentinde 24-30 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlenen ve 183 ülkeden 971 sporcunun katıldığı dünya şampiyonasında Türkiye’yi 16 sporcu temsil etti. Teknik Direktör Ali Şahin yönetiminde, milli sporculardan bayanlar 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve 67 kiloda Nur Tatar Askari dünya şampiyonu olurken, 57 kiloda Hatice Kübra İlgün gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye, şampiyonada elde ettiği 2 altın ve 1 gümüş madalya ile genel sıralamada 183 ülke arasında 2. sırayı almayı başardı. Ev sahibi Güney Kore, 5 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya ile takım halinde zirvede yer alırkan, Türkiye’nin ardından Sırbistan 2 altın madalya ile takım halinde dünya 3’ncüsü oldu. Ülkeler sıralamasında Rusya 4., İngiltere ise 5. sırayı aldı. 2015 yılında Rusya’da yapılan son dünya şampiyonasında takım halinde 3’ncü olan Türkiye, 2017’de bu başarısını bir basamak yukarıya taşımış oldu.

DEVLETİN ZİRVESİNDEN TAM DESTEK

Dünya şampiyonasında başarılı olan sporcularımızı devletin en üst kademesi tam destek verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şampiyon sporcular Nur Tatar Askari ve Zeliha Ağrıs’ı terleri soğumadan telefonla arayarak tebrik ederken, Başbakan Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da madalya kazanan sporcularımızla görüşerek kendilerini kutladı.

BAŞKAN ŞAHİN: “ÜLKEMİZİN GÜCÜNÜ GÖSTERDİK”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, takım halinde dünya 2’ncisi olarak kendilerine inananları bir kez daha yanıltmadıklarını söyledi. Başkan Şahin, “Taekwondonun ana vatanında düzenlenen ve 183 ülkeden rekor katılımla 971 sporcunun mücadele ettiği bir şampiyonayı geride bıraktık. Güney Kore ev sahibi avantajıyla favori olduğu şampiyonayı önde tamamlamayı başardı. Güney Kore’nin ardından takım halinde 2. olmak çok önemli bir başarıdır. Tarih bunu yazacak. Özellikle bayan sporcularımızın performansı bizleri çok memnun etti. Son dönemde önemli bir çıkışları var. Erkek takımımız ise ağırlıklı olarak genç bir ekiple mücadele etti. Son gün sakatlanmasa Yunus Sarı da madalya kazanmaya çok yakındı. Genel olarak başarılı bir şampiyonayı geride bırakıyoruz.” dedi.

Başkan Şahin, “Bu başarıda emeği geçen başta teknik direktörümüz Ali Şahin, milli takım antrenörlerimiz, sporcularımızın kulüpleri, antrenörleri ve ailelerini kutluyorum.  Bizlere her zaman her türlü desteği veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a taekwondo camiamız adına teşekkür ediyorum.  Bu başarı ülkemizin başarısıdır. Bu başarı, gelişen ve güçlenen Türkiye’nin sahaya sportif olarak yansımasıdır.” ifadelerini kullandı.

 Görüntülenme Sayısı
3797
Haberi Yazdır


Facebook Instagram Twitter
24.4bin
Beğeni
35.4bin
Takipçi
4.3 bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+