Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2018 yılı Faaliyet Programı
 2018 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad GirinizT.C. Kimlik No veya Doğum Tarihi* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* Tarih girişlerini gün.ay.yıl (örn; 01.01.2001) şeklinde yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Şifre :


Federasyon'dan Haberler

 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 07.07.2017 - 14:09:36
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 6-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında Antalya'da yapılıyor.

Şampiyonlar Şehitlerine Ağladı…

Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda duygusal anlar yaşandı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu, 15 Temmuz hain kalkışmasının unutulmaması ve bu  tarihin öneminin anlaşılması için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Federasyon, 2017 yılı faaliyet programı içinde yer alan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nı ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’ne adadı ve önemli şampiyonanın başına bu ismi getirdi. 72 ilden 2400 sporcunun katıldığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası için bir de açılış seramonisi düzenlendi. Seramonide duygusal anlar yaşandı.

Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Nur Tatar Askari ve Zeliha Ağrıs ile birlikte gümüş madalyanın sahibi olan Hatice Kübra İlgün, şehit aileleriyle bir araya geldi. Şampiyon sporcular şehit ailelerine birer plaket verirken, şehit aileleri de, evlatlarının bu vatan için şehit düştüğünü belirterek, şampiyonada yarışan sporculara başarılar diledi. Bu esnada bazı sporcuların duygulanıp ağladıkları görüldü.

Seremoni törenine,  Antalya Valisi Münir Karaloğlu,Türkiye  Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Antalya Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mustafa Sabri AK, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, 15 Temmuz Şehidimiz Antalyalı Muhammed Oğuz Kılınç'ın ailesi, 15 Temmuz Şehidimiz Antalyalı Yasin Naci Ağaroğlu'nun ailesi ile 15 Temmuz Kahramanı Metin Doğan ve diğer protokol davetlileri katıldı.

ŞAHİN: “ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Türkiye Taekwondo Federasyon Başkanı Metin Şahin, 15 Temmuz şehitleriyle birlikte şampiyona düzenlediklerini belirterek, “Şampiyonanın amacı 15 Temmuzun bir hafta öncesi şehitlerimiz ve gazilerimizi unutmamak için düzenlenmiştir” dedi.

Başkan Şahin, “En büyük fedakarlığı yapmış insanlar aziz şehitlerimizin aileleriyle bir şampiyona yapıyoruz. Onları anmak için bir arada bulunuyoruz. Şampiyonanın amacı 15 Temmuzun bir hafta öncesi şehitlerimiz ve gazilerimizi unutmamak için düzenlenmiştir. Ülkeler geçmişlerini unuttukları zaman geleceklerini düşünemezler. Her şampiyonaya giderken onları yad edeceğiz. 600 yıldır bu vatanda şehit olanları anarak gidiyoruz. Bu zaten olması gerekendir. Yanımızda olan şehit yakınlarımıza teşekkür ediyoruz. O gün hain darbe kalkışması olsaydı ülkemiz kaos içinde olacaktı. O gün şehit olanlar yüreğimizde olacaklar” dedi.

Vali Münir Karaloğlu, konuşmasında gençliğin önemine değindi. Karaloğlu, “Gençliği iyi yetiştirmeliyiz. Onları ruhen ve bedenen kötü alışkanlardan uzak tutmalıyız. Gençliği milli ve manevi değerlere bağlı yetiştirebilirsek, ülkemizin geleceği, milletimizin geleceği o kadar garanti altında demektir" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise, şampiyonanın sorunsuz geçmesini ve burada inşallah dünya şampiyonlarımız gibi şampiyonlarımız çıkar ifadelerini kullandı.

TATAR: “O MADALYAYI ALIRKEN İSTİKLAL MARŞINI OKUTMAK ONUR VERİCİ”

Kore’de şampiyonluğa ulaştığını ifade eden Dünya Taekwondo Şampiyonu Nur Tatar, “Kore’de dünya şampiyonluğuna ulaştım ama burada başka duygular içerisindeyim. Şehit yakınlarının yanında ne diyeceğimiz bilemiyorum. O madalyayı alırken İstiklal Marşı’nı okutmak onur verici. Ben onlar gibi şehit olamadım ama canımı dişime takıp şampiyon oldum. Burada şehit aileleriyle olmak gerçekten onur verici. Vatan ve millet için her daim savaşacağız. Hem vatanın hem sizlerin yanında olacağız. Her zaman vatanımız için savaşacağım” diye konuştu.

 Görüntülenme Sayısı
5458
Haberi Yazdır


Facebook Instagram Twitter
24.5bin
Beğeni
34.6bin
Takipçi
4.1 bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+