Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2018 yılı Faaliyet Programı
 2018 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad GirinizT.C. Kimlik No veya Doğum Tarihi* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* Tarih girişlerini gün.ay.yıl (örn; 01.01.2001) şeklinde yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Şifre :


Federasyon'dan Haberler

 Samsun'da Toplam 10 Madalya İle Zirvedeyiz
Yayınlanma Tarihi : 29.07.2017 - 21:26:56
Türkiye Deaflympics 2017'deki taekwondo branşında 4 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazandı. Bu sonuçların ardından Türkiye 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın taekwondo branşında zirvede yer aldı.

Türkiye, 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın taekwondo branşında 4 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazanarak taekwondo branşındaki genel sıralamada Kore, Rusya ve İran'ın önünde zirvede yer aldı.

13. GÜN - 1 ALTIN, 2 BRONZ MADALYA


Samsun'da düzenlenen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın 13. ve son gününde erkekler 80 ve artı 80 kilo ile bayanlar 49 ve 57 kilo sıkletlerinde müsabakalar yapıldı.

Bayanlar 49 kiloda Merve Yazıcı şampiyon olurken, erkekler 80 kiloda Batuhan Şimşek ve artı 80 kiloda Osman Geçit Bronz madalya kazandılar.

Bayanlar 49 kiloda Merve Yazıcı tatemide madalya mücadelesi verdi. İlk turda Kazak rakibi Viktoriya Protopopova'yı, çeyrek finalde ise Ganalı Emmanuella Nyarkoh Amoah'ı yenen Merve yarı finale yükseldi. Yarı finalde İranlı Fatemeh Saniji Montazeri'yi, finalde ise Rus Evelina Karpinskaia'yı geçen milli taekwonducumuz, 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda şampiyon olarak altın madalyaya ulaştı.

Ülkemizi erkekler 80 kiloda Batuhan Şimşek temsil etti. Sporcumuz, İlk turda Rus Shamil Isakov'a 25-17 yenilmesine rağmen yenildiği rakibi finale yükselince repesaj müsabakası yapmaya hak kazandı. Repesaj maçında Yunanlı Georgios Champakis'i 24-6 yenen Batuhan, bronz madalya maçında da Portekizli Helder Carreira Gomes'i 13-5 yenerek bronz madalya kazandı.

Erkekler Artı 80 kiloda Osman Geçit, Koreli rakibine çeyrek finalde 15-12 yenilince bronz madalya maçına çıktı. Bronz madalya maçında Tayvanlı Cheng-Lin Hsieh'i 28-13 yenen sporcumuz bronz madalya kazanarak oyunları üçüncülükle tamamladı.

Bayanlar 57 kiloda Selma Canlı çeyrek finalde Koreli Jin Young Lee'ye 27-14 yenilerek oyunlara veda etti.

12. GÜN - 1 ALTIN, 1 GÜMÜŞ MADALYA

Oyunların 12. gününde erkekler 58 ve 68 kilo ile bayanlar 67 ve artı 67 kilo sıkletlerinde müsabakalar yapıldı.

Bayanlar artı 67 kiloda Selver Şeker şampiyon olurken, erkekler 68 kiloda Muhammed Güler gümüş madalya kazandı.

Bayanlar artı 67 kiloda tatemiye çıkan Selver Şeker, yarı finalde Rus Tatiana Mukhamedovna Zhilova'yı 15-5, finalde ise İranlı Mouna Shiritazehgheshlagh'ı 15-9 yenerek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanarak olimpiyat şampiyonluğunu elde etti.

Erkekler 68 kiloda Muhammed Güler, ilk turda Venezuellalı rakibi Rafael José Suarez Galeno'yu 38-11, çeyrek finalde ise Ukraynalı rakibi Ivan Zhadan'ı 25-5 lik skorlarla geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Koreli Wonjong Oh'u da 9-6 yenen Muhammed adını finale yazdırdı. Finalde Rus Aleksei Zastrozhin'e 19-8 yenilen sporcumuz gümüş madalya kazanarak olimpiyatı başarıyla tamamladı.  

Erkekler 58 kiloda Ahmet Hakan Tuna, ilk turda Venezuellalı rakibi Yorlan Sanchez'i 21-1, çeyrek finalde ise Tayvanlı Hung-Yi Lo'yu 14-12 yenerek yarı finale yükselmesine rağmen, yarı finalde Ukraynalı Vadym Boiaryn'e 20-19 yenilince bronz madalya maçına çıktı. Bronz madalya maçında da Rus Kazbek Latipov'a 20-18 yenilen Ahmet Hakan olimpiyata veda etti.

Bayanlar 67 kiloda Yıldız Bekil, çeyrek finalde Ganalı Abigail Nkrumah'ı geçmesine rağmen, yarı finalde İranlı Noseybeh Shahbazi'ye 24-11, bronz madalya maçında ise Yunanlı Maria Fouledaki'ye 21-14 yenilerek elendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan Milli Taekwondocu Şeker Selver için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Osman Aşkın Bak tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;
“İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanarak göğsümüzü kabartan ve bize tarif edilemez sevinç yaşatan Milli Sporcumuz Selver Şeker’i başarısından dolayı tebrik ederim. İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmemizde emeği geçen başta sporcumuz olmak üzere antrenörlerimizi ve taekwondo camiasını bize bu gururu yaşattıkları için gönülden kutlarım.”

11. GÜN - 2 ALTIN, 2 GÜMÜŞ, 1 BRONZ

Samsun'da düzenlenen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın 11. gününde taekwondo müsabakaları poomse ile başladı.

Taekwondo Milli Takımı poomsede 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandı.

Ferdi erkek kategorisinde Ali Rıza Karaca ve bayan takım kategorisinde Ayşegül Gökkaya, Aslıhan Savan Kuş ve Elif Yenigün'den oluşan bayan takımı altın madalyaya uzanıp şampiyon olurken,

Ferdi bayan kategorisinde Ayşegül Gökkaya ve erkek takım kategorisinde Ali Rıza Karaca, Zeki Çalışkan ve İbrahim Atamer'den oluşan erkek takımı gümüş madalya kazandı.

Aslıhan Savan Kuş ve İbrahim Atamer ikili takım kategorisinde bronz madalya kazanarak kürsüde yer aldı.

 Görüntülenme Sayısı
3791
Haberi Yazdır


Facebook Instagram Twitter
24.5bin
Beğeni
34.6bin
Takipçi
4.1 bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+