Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2017 yılı Faaliyet Programı
 2017 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad Giriniz



T.C. Kimlik No veya Doğum Tarihi



* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* Tarih girişlerini gün.ay.yıl (örn; 01.01.2001) şeklinde yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Şifre :


Federasyon'dan Haberler

 Nur’dan Altın, İrem’den Bronz Madalya
Yayınlanma Tarihi : 23.09.2017 - 00:53:33
Fas’ın Rabat şehrinde düzenlenen Grand Prix 2. Seri Müsabakalarının ilk gününde milli taekwondoculardan Nur Tatar Askari altın, İrem Yaman ise bronz madalya kazandı.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) tarafından Fas’ın Rabat şehrinde düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda 40 puan veren Grand Prix 2. Seri Müsabakalarının ilk gününde 6 Türk sporcu mücadele etti.

Bayanlar 67 kiloda tatamiye çıkan son Dünya şampiyonu Nur Tatar Askari, seri başı olduğu organizasyonda ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Kostarika’dan Kathrine Alvarado’yu, çeyrek finalde İngiltere’den Lauren Williams’ı, yarı finalde Fildişi Sahili’nden Ruth Gbagbi’yi ve finalde son olimpiyat şampiyonu Güney Kore’den Hyeri Oh’u mağlup ederek altın madalya kazandı. Milli taekwondocu, bu başarısıyla 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda hanesine 40 puan daha yazdırdı.

Bayanlar 67 kiloda mücadele eden bir diğer milli taekwondocu İrem Yaman, ilk turda İtalyan Nicole D’Angelo’yu, ikinci turda Özbekistan’dan Nigora Tursunlukova’yı çeyrek finalde İsveç’den Elin Johansson’u mağlup ettikten sonra yarı finalde Güney Kore’den Hyeri Oh’a yenilerek bronz madalyanın sahibi oldu.

İlk gün mücadele eden diğer sporcularımızdan artı 67 kiloda Nafia Kuş çeyrek final, Sude Bulut ilk tur, erkekler artı 80 kiloda Serdar Yüksel ve Ali Sarı ilk turda yenilerek madalyanın uzağında kaldı.









 Görüntülenme Sayısı
1755
Haberi Yazdır











Facebook Instagram Twitter
24.3bin
Beğeni
30.4bin
Takipçi
3.6bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+