Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 2018 yılı Faaliyet Programı
 2018 yılı Faaliyet Talimatı
 Faaliyet Programı Arşivi
 Faaliyet Talimatı Arşivi
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar
 Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 Kulüp Bilgi Formu
 Hizmet Pasaportu Formu
 Milli Sporcu Belgesi
 WTF Sporcu Lisansı
 Dopingle Mücadele
 Sporcu Muayene Formu
 Mali ve Genel Kurullar

ONLINE MÜSABAKA KAYIT
Müsabakalara online sporcu kaydı yapmak için
TIKLAYINIZ.

Sicil, Kuşak ve Dan işlemleri için;
0.312.310 15 57
Nolu telefondan irtibat kurunuz.


sicil@taekwondo.org.tr


  SİCİL KONTROL
Sicil No veya Ad Soyad GirinizT.C. Kimlik No Giriniz* Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
* 11 haneli TC Kimlik No girişinizi yapınız.


  KULÜP GİRİŞİ
Kulüp girişi için tıklayınız.


Federasyon'dan Haberler

 Para-Taekwondo’da 2020 Paralimpik Yol Haritası Belli Oldu
Yayınlanma Tarihi : 24.10.2017 - 13:14:06
İlk kez 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yer alacak Para-Taekwondo branşında paralimpik oyunlara katılım kriterleri belirlendi.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) Olağanüstü Yönetim Kurulu Toplantısı, İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirildi. WT Başkanı Dr. Chungwon Choue başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya WT Yönetim Kurulu Üyesi olan Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin de katıldı. Taekwondonun dünya üzerinde daha çok tanıtılması ve yaygınlaşması için yapılması gereken çalışmalar hakkında fikirlerin masaya yatırıldığı toplantıda, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yer alacak olan Para-Taekwondo branşının yol haritası çizildi.

İlk kez 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yer alacak Para-Taekwondo branşında, bayanlar ve erkeklerde 3’er olmak üzere toplam 6 kategoride madalyalar dağıtılacak. K43 ve K44 kategorilerinin birleştirilmesiyle ortaya çıkacak kategoride bayanlarda 49, 58 ve +58 erkeklerde ise 61, 75 ve +75 kilolarında madalyalar verilecek. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda toplam 72 Para-Taekwondocu madalya mücadelesi verecek.
 
BAŞKAN ŞAHİN: “HEDEFİMİZ 2020’DE ÜLKEMİZE MADALYA KAZANDIRMAK”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Para-Taekwondo branşında yol haritasının çizilmesiyle, 2020 planlarının daha somut bir şekilde yapılacağını söyledi. Başkan Şahin, “Para-Taekwondo dünya üzerinde yapılmaya başlandığı günden bugüne bu spora en çok desteği veren federasyonlardan birisiyiz. İlk günden beri Para-Taekwondo’nun paralimpik oyunlarda yer alacağı gibi çalıştık ve planlama yaptık. Dünya ve Avrupa şampiyonalarında her zaman kürsüde kendimize yer bulduk ve çok sayıda şampiyonluklar elde ettik. 2020 kriterlerinin belli olmasıyla beraber yeni bir döneme girmiş bulunmaktayız. Uzun bir süredir bunun çalışmalarını yapıyorduk ve buna artık daha somut bir hale getireceğiz. Yetenekli sporcularımız var. Bu alanda sporcu sayımızı daha da arttırmayı hedefliyoruz. İlk kez 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yer alacak Para-Taekwondo branşında ülkemize madalyalar kazandırmak en büyük amacımız” diye konuştu.  Görüntülenme Sayısı
1905
Haberi Yazdır
Facebook Instagram Twitter
24.2bin
Beğeni
36.4bin
Takipçi
4.6 bin
Takipçi

Bu sitenin tüm hakları Türkiye Taekwondo Federasyonu'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.
© 2008 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr
Google+