Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Başkan'dan Para-Taekwondoculara Ziyaret
Yayınlanma Tarihi : 01.06.2018 - 23:03:12
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Avrupa Şampiyonasına hazırlanan Para-Taekwondo Milli Takımını ziyaret ederek başarılar diledi.

Başkan Şahin, Federasyon Başkan Vekili Oktay Duymaz ve Genel Sekreteri Emine Darıcı ile birlikte, Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde 10 Haziran’da düzenlenecek Avrupa Para-Taekwondo Şampiyonasına hazırlanan milli takımı ziyaret etti. Ankara Eryaman TOHM’da gerçekleştirilen ziyarette Başkan Şahin, milli takım antrenörlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sporcularla tek tek ilgilenen Başkan Şahin, milli takım kafilesine baklava ikram etti.

Başkan Şahin, sporculara Bulgaristan’da Türkiye’yi temsil edeceklerini unutmamalarını ve kendilerine sonuna kadar güvendiklerini söyledi.

Şahin, ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Para-taekwondo’da dünyanın önde gelen ülkelerinden birisiyiz. Para-taekwondo 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda ilk kez yer alacak. Birçok ülke yeni yeni bu branşa ilgi gösterirken biz öncü ülkelerden olduk. Hem sosyal sorumluluk olarak hem de sportif açıdan engelli sporcularımıza büyük destek veriyoruz. Onlar da sağolsunlar verilen emeklerin karşılığını her zaman madalyalar kazanarak, kürsüden inmeyerek veriyorlar. Önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Burada da zirvenin en önemli adaylarından birisiyiz. Bulgaristan’da ülkemizi temsil edecek sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takım kafilesinde 17’si erkek 9’u bayan olmak üzere 26 sporcu bulunuyor. Milli takım kafilesi 8 Haziran sabahı Bulgaristan’a hareket edecek.

 Görüntülenme Sayısı
1127
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42