Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Başkan Şahin’den Sporculara Tavsiyeler
Yayınlanma Tarihi : 04.07.2018 - 10:18:10
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, geleceğin şampiyon taekwondocu adaylarına önemli tavsiyelerde bulundu.

Başkan Şahin, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ile birlikte Ankara’da gerçekleştirilen Siyah Kuşak ve Dan Sınavları’nın yapıldığı İsmet Iraz Spor Salonu’nu ziyaret etti. Burada Siyah Kuşak ve Dan Sınav Komisyonu üyelerinden bilgiler alan Başkan Şahin, antrenör, sporcu ve sporcu velileri ile bir araya geldi.

Sınava girecek sporculara hitaben bir konuşma yapan Başkan Şahin, geçmişten günümüze örnekler vererek, başarılı bir sporcu ve başarılı bir yurttaşın nasıl olacağına dair tavsiyelerde bulundu.

Başkan Şahin, “Taekwondo’nun kelime anlamına baktığınızda ‘Tae’ el, ve ‘kwon’ ayak  ile yapılan bir savunsma sporudur. Ama isimde bulunan ‘do’ kelimesi saygı, sevgi, yardımlaşma, dayanışma, barış, vatanseverlik, anne-baba sevgisi, hepsinden önemlisi ülke bütünlüğü için çalışan gelişen bir gençliğin yaptığı spor dalı olarak geçmektedir. Sporcu kardeşlerim, şimdi bir dakika gözlerinizi kapatın ve Allah’tan vatanınıza, milletinize, annenize, babanıza layık bireyler olmak için güç vermesi için dua edin. Ruhunuzu güçlendirin. Ruhu güçlü olan insanlar, çevresine ve vatanına faydalı insanlardır. Biz, taekwondo sporu ile bedenimizi güçlendiriyoruz. Ruhumuzu inancımızla, sevgiyle, moralle güçlendireceğiz. Cenab-ı Allah bize İslam gibi bir din vermiş. Çocuklar, tarihinizi bileceksiniz, ruhunuzu güçlendireceksiniz. Bu ülke çok önemli savaşlar atlattı. Biz çok büyük kahramanların evlatlarıyız. Onlara yakışan bir şekilde çalışmamız lazım. Ülkeler arasında eskiden olan sıcak savaşlar yerini soğuk savaşlara bırakmıştır. Ülkemiz, dünyadaki bütün mazlumların, Müslümanların umut bağladığı bir ülkedir. Bu gerçeği hiçbir zaman unutmayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Taekwondo sporu ile uğraşan sporcuların her daim büyük hedeflerinin olduğunun altını çizen Başkan Şahin, “Hedefiniz bu ülkeyi temsil etmek olmalıdır. İçinizden Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkacak. Bayrağımızı göndere çektirecek ve İstiklal Marşımızı söyleteceksiniz. İşte o zaman diğer ülkeler ‘Vay be, Türklere bak ! Ne kadar güçlüler !’ diyecekler. Bunu söyletmek için bu sınavı yapıyoruz. Hedefi olmayanlar boşluğa gider. Hedefiniz milli takıma girip şampiyon olup ülkeye hizmet etmek. Olmadı okuyup, gelişmek ve yine ülkeye hizmet etmek olmalıdır. Sizleri gördükçe yarınlar için umutlanıyorum. Sakın bırakmayın. Unutmayın bırakanlar kaybedenlerdir. Ben de bu sporu yaptım ve büyük başarılara imza atmış birisi olarak konuşuyorum. Türkiye, taekwondo’da dünyanın en güçlü ülkülerinden birisidir. Bu disiplinli bir çalışmanın ürünüdür. Bu başarının devamı sizlersiniz. Hepinize başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız da Ankara’da en faal sporların başında taekwondonun geldiğini belirterek, sınava giren sporculara başarılar diledi. Başkan Şahin’in ziyaretinin sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

 Görüntülenme Sayısı
13418
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42