Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Minikler Türkiye Şampiyonası'na Rekor Katılım
Yayınlanma Tarihi : 14.09.2018 - 09:47:11
Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 11-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara Keçiören'deki Taha Akgül Spor Salonu'nda yapılıyor.
SonuçlarFotoğraflar
BÜTÜN SONUÇLARBÜTÜN FOTOĞRAFLAR

Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonası’nın açılış seramonisi gerçekleştirildi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen ve 11 Eylül’de başlayan şampiyona 16 Eylül’de sona erecek. Şampiyonaya 72 ilden bin 830’u erkek, bin 400’ü bayan olmak üzere toplamda 3 bin 230 sporcu katılıyor. Erkek ve bayanlarda 9’ar sıklette düzenlenen şampiyonada mücadele eden 3 bin 230 sporcu katılım rekoru kırdı. Daha önceki rekor 2 bin 770 sporcuydu.

Şampiyonanın üçüncü gününde açılış seramonisi gerçekleştirildi. Açılış seramonisine  Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri, hakemler, antrenörler, sporcular ve sporcu aileleri katıldı. Seramonide konuşan Başkan Şahin, minik sporculara hedeflerinin Ay-yıldızlı bayrağı göndere çektirmek olması gerektiğini söyledi. Başkan Şahin, “Ülkemizin nitelikli insanlara ihtiyacı var. Her konuda kendinizi geliştirin. Sporla beraber eğitimini devam ettiren gençlik istiyorum. Tam teşekküllü olacaksınız. Eğitiminizi aksatmayacaksınız. Tarihinizi, geçmişinizi öğreneceksiniz. Kültürel aktivitelere katılacaksınız. Vatanına milletine faydalı bireyler olacaksınız” dedi.

Türkiye’nin taekwondoda dünyanın sayılı ülkelerinden birisi olduğunun altını çizen Başkan Şahin, “Şu anda yolun başındasınız. Hedefiniz Ay-yıldızla bayrağı göndere çektirmek olmalı. Abileriniz, ablalarınız çok başarılı. Dünyanın en iyi ülkelerinden birisiyiz. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na 2 yıl gibi bir zaman kaldı.  Orada sporcularımızın bayrağımızı nasıl göndere çektirdiklerini Allah’ın izniyle hep birlikte  göreceğiz. Önce inanç, sonra güven ve çalışma en sonunda ise kazanç gelir. Bizler inandık ve çalışmaya devam ediyoruz. Sonunda ise kazanan her zamanki gibi Türk sporu ve taekwondosu olacak” ifadelerini kullandı.

Teknik Toplantı

Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nın teknik toplantısı 10 Eylül 2018 Pazartesi günü müsabakaların yapılacağı Ankara Keçiören Taha Akgül Spor Salonu'nda yapıldı.

Katılımcılara  Taekwondo Federasyonu'nun misyonu ve vizyonu ile minikler yaş kategorisindeki müsabakalardan beklentilerin kısaca anlatıldığı, şampiyonanın işleyişi ve kurallar hakkındaki bilgilendirmelerin yanın sıra do prensipleri ile milli ve manevi değerlerin de önemine vurgu yapılan toplantıya;

Taekwondo Federasyonu Başkan Vekili Dr. Oktay Duymaz, Taekwondo Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Ali Sağırkaya, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydın Akpınar, Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Kuzucu ve Taekwondo Ankara İl Temsilcisi Candemir Eyigün katıldı.

** Minikler Türkiye Şampiyonası'na katılan erkek sporcuların şort veya tayt giyerek, bayan sporcuların ise şort/tayt üstüne tshirt giyerek tartıya girmeleri zorunludur. Sporcuların çıplak tartılması kesinlikle yasaktır.

** Deneme tartısına çıkıp, resmi tartı öncesi sıklet değişikliği yapmak isteyen sporcular bu işlemi makbuz karşılığı 50 TL ödeyerek yapabileceklerdir.

** Seminerde 2018 Yılı Vizesini yaptıran antrenör ve hakemlerimize dağıtılan akreditasyon kartını kaybedenler makbuz karşılığı 50 TL ödeyerek yeni akreditasyon kartı bastırabileceklerdir.

** Son kayıt tarihine kadar online kayıt yaptırmayan sporcular, müsabaka esnasında kayıt yaptırmaları halinde, kayıt işlemleri, Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu kararıyla, kayıt yapılan her sporcu için makbuzla alınacak 50'şer TL karşılığında yapılacaktır.

Önemli Not: Müsabakalara kayıt yapacak sporcular İL MÜDÜRLÜKLERİ tarafından gönderilecek listelerde yer alan sporcular olmalıdır.

Müsabaka Programı


Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası
11-16 Eylül 2018 | Ankara

11 Eylül
12 Eylül
13 Eylül
14 Eylül
15 Eylül
16 Eylül

Salı
ÇarşambaPerşembeCuma
C.tesi
Pazar
Erkekler33 Kg40, 50 Kg36 Kg30, 45 Kg27 Kg57, +57 Kg
Bayanlar36, 57 Kg45 Kg33, +57 Kg30 Kg27, 50 Kg40 Kg Görüntülenme Sayısı
78614
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42