Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Konya’da Seçme Heyecanı
Yayınlanma Tarihi : 27.09.2018 - 12:09:51
Ümitler ve Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na katılacak milli takım kafileleri Konya’da yapılacak seçme müsabakalarının ardından belli olacak.

Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda taekwondo heyecanı yaşanıyor.

Kasım ayında Polonya’da düzenlenecek Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası ve Aralık ayında İspanya’da düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek sporcuların belli olacağı seçme müsabakaları Konya’da başladı.

Seçmelerin ilk 2 gününde Kasım ayında Polonya’nın Varşova kentinde düzenlenecek Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’na katılacak sporcular belirlenecek. Bu seçmeye erkeklerde 6 sıklet için 105, bayanlarda 7 sıklet için 72 olmak üzere 177 sporcu katılıyor.

Seçmelerin son iki gününde ise Aralık ayında İspanya’nın Marine D’or kentinde düzenlenecek Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda mücadele edecek sporcular tespit edilecek. Bu seçmede ise erkeklerde 6 sıklet için 73, bayanlarda ise 7 sıklette 89 sporcu olmak üzere 162 sporcu mücadele edecek.

BAŞKAN ŞAHİN: “ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”


Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, yapılan seçme müsabakalarıyla en iyi milli takım kadrolarını oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. “Başkan Şahin, Konya’da önemli bir seçme müsabakasının heyecanını yaşıyoruz. Yılın son Avrupa şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek sporcuları belirliyoruz. Hedefimiz her sıklette en güçlü sporcularımızla şampiyonalara katılmak. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve her zaman olduğu gibi kürsüde yer almak istiyoruz. Konya’da çok güzel bir tesiste müsabakalarımızı gerçekleştiriyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Görüntülenme Sayısı
14369
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42