Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 2019 Büyükler Türkiye Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 19.01.2019 - 11:49:52
Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2019 Yılı Faaliyet Programında yer alan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 21-25 Ocak 2019 tarihleri arasında Konya'da yapılıyor.
SonuçlarFotoğraflar
BÜTÜN SONUÇLARBÜTÜN FOTOĞRAFLAR

AÇILIŞ SEREMONİSİ

Konya'da yapılan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nın açılış seremonisi yapıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen seremoni törenine;
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanı Konya Milletvekili Selman Özboyacı,  Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, Konya İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Konya Gençlik Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Mızrak, AK Parti Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş, Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve milli sporcular katıldı.

AK Parti Konya Milletvekili MKYK üyesi Ahmet Sorgun da telgraf çekerek başarılar diledi.

Açılış töreninde Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanı Konya Milletvekili Selman Özboyacı birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin, katılımcılara günün anısına birer plaket takdim etti. Açılış seremonisinin ardından Konya pilavı ikram edildi.
PROTOKOL ZİYARETLERİ

Konya’da başlayan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasının ilk gününe protokolden önemli katılımlar oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde başlayan ve 5 gün sürecek şampiyonanın ilk gününde Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Devlet Eski Bakanı Ahmet Cemil Tunç, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Abdullah Gündüz, Konya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Mevlüt Gülbudak, Adalet Komisyon Başkanı Eyüp Mergen ve Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz müsabakaları izlemeye geldi.

Burada taekwondo camiasına hitaben bir konuşma yapan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Türkiye’nin dört bir yanından 1600 sporcunun böylesine bir şampiyonada mücadele etmesini fevkalede olarak niteledi ve herkese başarılar diledi. Türk taekwondosunun başarılarını yakından takip ettiğini belirten Malkoç, “Bugün burada büyük başarılar kazanan bir camiayla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Millet olarak bugüne kadar dünyada medeniyet yarışında hep önde olduk. Başka milletler bir Mevlana,  bir Fatih, bir Atatürk çıkaramadılar. Bugün ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde medeniyet yarışında örnek olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kendisinin de bir dönem taekwondo yaptığını hatırlatan Malkoç, “Trabzon’da lise yıllarında ben de taekwondo yapmıştım. Ama ne yazık ki devam edemedim. İçimde ukte kalmıştı. Şimdi sizin başarılarınızla övünüyorum. Bu salon Şeb-i Aruz törenlerinin yapıldığı salon. Mevlananın duyduğu aşkla heyecanla imanla ve coskuyla bu sporu yapıyorsunuz. 450 bine ulaşan lisanslı sporcu sayısı arttıkça ahlaklı, vatana millete bağlı gençlerin sayısı artıyor. Sizleri yetiştirenleri ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin’i kutluyorum” diye konuştu.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin ise, şampiyonayı ziyaret eden Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve diğer protokol üyelerine teşekkür etti. Başkan Şahin, taekwondo caimasına yönelik yaptığı konuşma nedeniyle Malkoç’a şükranlarını sundu. Metin Şahin, konuşmaların ardından ziyaretçilere günün anısına plaket takdim etti.TEKNİK TOPLANTI

2019 Yılı Faaliyet Programında yer alan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nın teknik toplantısı 20 Ocak 2019 günü müsabakaların da yapılacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

Katılımcılara şampiyona, uygulamalar ve kurallar hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı teknik toplantıya; Tekwondo Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Ali Sağırkaya, Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydın Akpınar, Müsabaka Gözlemcileri Osman Pınarbaşı ve Atilla Çapan ile Taekwondo Konya İl Temsilcisi Hakkı Mermer katıldı.

  MÜSABAKA PROGRAMI

Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası
21 - 25 Ocak 2019 | Konya

21 Ocak
22 Ocak
23 Ocak
24 Ocak
25 Ocak

P.tesi
SalıÇarşambaPerşembe
Cuma
Erkekler63 Kg58, 74 Kg54 Kg68, 87 Kg80, +87 Kg
Bayanlar53, 73 Kg+73 Kg46, 62 Kg57, 67 Kg49 Kg

  MÜSABAKA BİLGİLERİ VE ONLINE KAYIT

Müsabaka Tarihi : 21-25 Ocak 2019
Müsabaka Yeri : Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi - Karatay / Konya
Teknik Toplantı : Saat : 14.00 - Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi - Karatay / Konya

21-25 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'na katılacak sporcuların kayıtları online olarak internet üzerinden yapılacaktır.

Sporcu kayıtları, kulüpler tarafından Federasyonun internet sitesinin alt tarafında bulunan "Online Müsabaka Kayıt" bölümündeki link tıklanarak ulaşılacak sayfadan, daha önce Federasyondan almış oldukları kulüp şifreleriyle yapılabilecek olup, online kayıt girişi 17 Ocak 2019 tarihinde saat 16.00’da sona erecektir.

Ferdi sporcuların kayıtları ise ekte sunulan dilekçenin eksiksiz doldurularak, aşağıda belirtilen e-posta adresine veya Federasyonumuza faks yoluyla 17 Ocak 2019 tarihi mesai bitimine kadar başvurmaları halinde yapılacaktır.

** Şampiyonaya katılacak sporcu ve antrenörlerin 2019 yılı ulusal WT lisansının olması zorunludur. Şampiyona için WT Lisans evrağı kabulü için son tarih 15 Ocak 2019’dur. 2019 WT Lisansı ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

** Deneme tartısına çıkıp, resmi tartı öncesi sıklet değişikliği yapmak isteyen sporcular bu işlemi makbuz karşılığı 50 TL ödeyerek yapabileceklerdir.

** Seminerde 2019 Yılı Vizesini yaptıran antrenör ve hakemlerimize dağıtılan akreditasyon kartını kaybedenler makbuz karşılığı 50 TL ödeyerek yeni akreditasyon kartı bastırabileceklerdir.

** Şampiyonaya kayıt yaptırmadan gelen sporcular, il müdürlükleri listesinde yer almaları halinde 100 TL karşılığında kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

** WT Lisansı olmayan antrenörlerin müsabakalarda sporcuların arkasına çıkmalarına izin verilmeyecektir.

Önemli Not: Müsabakalara kayıt yapacak sporcular İL MÜDÜRLÜKLERİ tarafından gönderilecek listelerde yer alan sporcular olmalıdır.

E-posta : info@taekwondo.org.tr

Telefon : +90.312.310 88 16 / dahili: 113 ve 114
Faks : +90.312.310 90 42Müsabakalara online kayıt yaptırmak için tıklayınız.

Ferdi sporcuların katılım dilekçesi için tıklayınız.
 Görüntülenme Sayısı
47326
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42