Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Antalya'da Büyük Spor Zirvesi
Yayınlanma Tarihi : 07.02.2019 - 19:15:55
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener,Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) Başkanı Chungwon Choue ile biraraya geldi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun evsahipliğinde Antalya’da 3 uluslararası organizasyondan oluşan ‘Taekwondo Festivali’, büyük bir zirveye sahne oldu. Belek’de bulanan Maritim Pine Beach Otel ve Konferans Merkezinde gerçekleştirilen Avrupa Taekwondo Birliği’nin (WTE) Olağanüstü Yönetim Kurulu Toplantısı önemli misafirlerini ağırladı. WTE Başkanı Sakis Pragalos ve Başkan Vekili Doç. Dr. Metin Şahin’in başkanlığındaki toplantıya IOC Başkan Yardımcısı Prof. Dr.  Uğur Erdener ve WT Başkanı Dr. Chungwon Choue katıldı.

WT Başkanı Choue, WT’nin 45. yılı nedeniyle özel bir sunum yaptı. Sunumda taekwondonun tarihi ve son yıllarda kaydettiği gelişimden bahsedildi. Choue, Türkiye’nin taekwondoda en başarılı ülkelerden birisi olduğunu ve çok iyi ilişkiler içinde olduklarını kaydetti.

Uğur Erdener, taekwondonun olimpiyat oyunlarının önemli dallarından birisi olduğunun altını çizerek, bu dalda yaşanan olumlu gelişmeleri memnuniyetle takip ettiklerini söyledi. Erdener, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin’in çalışmalarından ve elde edilen uluslararası başarılar nedeniyle kutladı.

Toplantıda gündemdeki konular değerlendirilirken, Avrupa Poomsae ve Plaj Poomsae Şampiyonalarının Nisan ayında Türkiye’nin evsahipliğinde düzenlenmesine karar verildi.

Toplantının sonunda WT Başkanı Dr. Chungwon Choue Uğun Erdener’e günün anısına hediye verirken, Metin Şahin de Erdener ve Pragalos’a plaket takdim etti.

 Görüntülenme Sayısı
5935
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42