Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Ali Şahin'e ABD'de Ödül
Yayınlanma Tarihi : 05.03.2019 - 10:20:33
Türkiye Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, kısa aralıklarla ikinci kez 'En İyi Antrenör’ ödülünü kazandı.

Başarıdan başarıya koşan Türk taekwondosunda bu başarının mimarlarından Ali Şahin de ödüllere doymuyor. Başarılı teknik adam kısa süre arayla ikinci kez ‘En İyi Antrenör’ ödülünün sahibi oldu. Ali Şahin, ilk olarak Kasım ayının sonunda Birleşik Arap Emirliklerinin Fujairah kentinde düzenlenen gecede Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından 2018 yılının en iyi antrenörü ödülüne layık görülmüştü.

2018 yılını alanında zirvede tamamlayan tecrübeli teknik adam 2019’a da en iyi şekilde başladı. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda büyük önem taşıyan ve Las Vegas’ta düzenlenen Amerika Açık Taekwondo Turnuvası’nda milli sporcular 5 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanırken Ali Şahin de zirveye çıktı. Türkiye, turnuvanın en başarılı ülkesi olurken Ali Şahin de bir kez daha ‘En İyi Antrenör’ seçildi. Şahin, 2014 yılında da yılın en iyi antrenörü ödülüne layık görülmüştü.

Ali Şahin, “Bu başarı tüm ekibimizin başarısıdır. Ülkemizi her platformda en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzde zorlu bir takvim var. Böylesine ödüller Türk taekwondosunun geldiği noktayı göstermesi açısından da çok anlamlı. Bizler durmadan çalışmaya ve ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Görüntülenme Sayısı
3557
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42