Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Başkanımıza Sıcak İlgi
Yayınlanma Tarihi : 06.05.2009 - 12:55:41
Dünya Taekwondo Federasyonu ( WTF )'nun Lozan'daki olimpiyat evinde hizmete giren ofisinin açılışı için davet edilen Başkanımız Dr. Metin Şahin sıcak bir ilgiyle karşılaştı.

Dünya Taekwondo Federasyonu ( WTF )'nun Lozan'daki olimpiyat evinde hizmete giren ofisinin açılışı için davet edilen Başkanımız Dr. Metin Şahin, gerek WTF Başkanı Chungwon Choue gerekse Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Rogge tarafından sıcak bir ilgi ile karşılandı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Dünya Anti Doping Ajansı (WADA), Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF), çeşitli ülkelerin federasyon başkanları ve dünyanın önde gelen spor adamlarından oluşan 70 kişilik seçkin bir davetli listesi eşliğinde açılışı yapan WTF Başkanı Chungwon Choue ile IOC Başkanı Jacques Rogge daha sonra hazırlanan pastayı kestiler.

Açılışta WTF Başkanı Chungwon Choue, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Rogge'a Başkanımız Dr. Metin Şahin'in olimpiyat madalyalı eski bir sporcu olduğunu, Türkiye'de taekwondonun gelişimi ve yapılan başarılı organizasyonlardaki emeklerini anlattı. Gelişen bu sıcak diyalogun ardından Jacques Rogge ve Dr. Metin Şahin spor ve sporun gelişimi konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Dünya Taekwondo Federasyonu oluşturduğu yeni vizyon ile daha aktif olarak taekwondonun gelişimi konusunda çalışmalarına katkı sağlaması düşünülen ofisin açılışı güzel ve olumlu diyaloglara sahne oldu.

 Görüntülenme Sayısı
5796
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42