Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Federasyon Bilgi Bankası
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 İlk Ziyaret Taekwondoya
Yayınlanma Tarihi : 17.05.2009 - 00:17:30
Sayın Faruk Nafız Özak Spordan Sorumlu Devlet Bkanalığına geldikten sonra ilk ziyaretini taekwondo gençler milli takım kampına yaptı.

Sayın Bakan yaptığı açıklamada Türkiye'de taekwondonun, sporun lokomotif branşlarının başında olduğunu ve Federasyonun ve Federasyon Başkanı Sayın Metin Şahin'in çalışmalarını takdir ettiğini, bundan sonra da bakanlık olarak da Taekwondo  Federasyonu'nun maddi manevi yanında olacağını belirtti.

Başkanımız Sayın Dr. Metin Şahin'e çalışmalarında, Genç Milli Takım'a ve teknik heyete Avrupa Şampiyonası'nda basarilar diledi.

Sayın Bakan'ın ziyaretine, GSGM Genel Müdür Yardımcıları Sayın Mehmet Ali Babacan ve Sayın Yaşar Kaptan Başaran, Ankara Gençlik Spor İl Müdürü Sayın Metin Odabaş, Elmadağ Kaymakamı Sayın Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Sayın Gazi Şahin'de eşlik ettiler.

Kamp Merkezi'nin girişinde sporcularımız tarafından çiçeklerle karşılanan Sayın Bakan idareci ve sporcularımızla selamlaştıktan sonra kendisi için hazırlanan kısa gösteriyi izlemek için spor salonuna geçti.

Spor salonunda kendisine Başkanımız Sayın Dr. Metin Şahin tarafından poomsae, taekwondo müsabakaları ve puanlama sistemleri hakkında uygulamalı bir brifing verildi. Kendisi için özel olarak hazırlanan dobok'u giyen Sayın Bakanımız sporcularla tek tek ilgilenerek sohbet etti. Başkanımız tarafından, spora olan katkıları nedeniyle kendisine takdim edilen plaketi alan Sayın Bakanımız tesisi gezmek için spor salonundna ayrıldı.

Tesis gezisinin ardından Taekwondo Genç Milli Takımı'mızla beraber yemek yiyen Sayın Bakan, yaptığı konuşmada spor ve spor ahlakına vurgu yaparken genç millilerimize Avrupa Şampiyonası'nda başarılar diledi.

Kısa bir konuşma yapan Federasyon Başkanımız Dr. Metin Şahin, Sayın Bakanın teşriflerinden dolayı büyük şeref ve onur duyduklarını, sporcuların bu tür ziyaretlerin etkisiyle daha şevkle ve heyecanla hazırlandıklarını ve her zaman olduğu gibi gurur duyacağımız başarılara imza atacaklarına inandığını söyledi.

ZİYARETİN TÜM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ
  
ZİYARETİN TÜM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ Görüntülenme Sayısı
6266
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42