Dünya Şampiyonasında 3. Gün
Dünya Şampiyonasında 3. Gün
Tarih : 05.04.2012
Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF)'nin düzenlediği 9. Gençler Dünya Taekwondo Şampiyonası 4 - 8 Nisan 2012 tarihleri arasında Mısır'ın Sharm el-Sheikh şehrinde yapılıyor.

Şampiyona'nın üçüncü gününde erkeklerde 55 ve 78 Kg'da, bayanlarda ise 49 ve 68 Kg'da müsabakalar yapıldı. Milli takımımız bugün madalya kazanamadı.

3. Gün Maç Sonuçları ( PDF Dosyası ) 3. Gün Madalya Listesi ( PDF Dosyası )



ERKEK TAKIM KURASI ( PDF Dosyası ) BAYAN TAKIM KURASI ( PDF Dosyası )


Suat Tekin - 55 Kg

Erkekler 55 Kg'da ülkemizi 2009 Yıldızlar Avrupa Şampiyonu, 2012 Gençler Türkiye Şampiyonu ve 2012 İspanya Açık Taekwondo Turnuvası üçüncüsü İstanbul bölgesi sporcularımızdan Suat Tekin temsil etti.

İlk turda Nijeryalı Usman Sulaiman'ı 5-4, ikinci turda Güney Kıbrıslı Savvas Avraam'ı 8-3 yenen sporcumuz üçüncü turda Meksikalı Carlos Ruben Navarro Valdez 5-3 yenilerek şampiyonaya veda etti.


Muhammed Emin Kocaman - 78 Kg

Erkekler 78 Kg'da ülkemizi 2011 İspanya Açık Taekwondo Turnuvası ikincisi, 2012 Almanya Açık Taekwondo Turnuvası üçüncüsü, 2012 Gençler Türkiye Şampiyonu Gaziantep bölgesi sporcusu Muhammed Emin Kocaman temsil etti.

İlk turda İranlı rakibi Pourıa Erfanıandaneshvar'a 13-8 yenilen sporcumuz şampiyonaya veda etti.

Damla Sezgin - 49 Kg

49 Kg bayanlarda; 2011 İspanya Açık Taekwondo Turnuvasının gümüş madalyalı, 2012 Almanya Açık Turnuvasının altın madalyalı ismi, 2012 Gençler Türkiye Şampiyonu Ankara bölgesi sporcularımızdan Damla Sezgin tatemiye çıktı.

İlk turda Amerikalı Cheyenne Lewıs'e 3-1 yenilen sporcumuz şampiyonaya veda etti.
Gizem Özcan - 68 Kg

Bayanlar 68 Kg'da; 2012 Almanya Açık Turnuvasının bronz madalyalı ismi İzmir bölgesi sporcularımızdan Gizem Özcan kürsü mücadelesi verdi.

İlk turda Hint Gaganjot Gill'i 12-2, ikinci turda Hırvat Josipa Matic'i 14-4 yenen sporcumuz, üçüncü turda Hollandalı Aylin Akdeniz'e 4-1 yenilerek elendi



URL: http://www.turkiyetaekwondofed.gov.tr/yazdir.asp?ID=671