Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  ANTRENÖR VE HAKEM GELİŞİM SEMİNERİ

ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ
HAKEM GELİŞİM SEMİNERİ
FEDERASYONUMUZ FAALİYETLERİNDE HAKEM İLDE ANTRENÖR
GELİŞİM SEMİNERİSeminere Başvuru
Nasıl Yapılır?
Seminere Ödeme
Nasıl Yapılır?


Federasyonumuz faaliyetlerinde Hakem ve İl’de Antrenör Gelişim Semineri

Taekwondo Federasyonunun 2018 yılı Faaliyet Programında yer alan ve müsabaka kurallarında yapılan yeni değişiklikleri de içeren Antrenör ve Hakem Gelişim Seminerinin 10-18 Aralık 2018 tarihleri arasında 3 grup halinde Antalya’da yapılacaktır.

Gelişim Seminerine katılan katılımcılar 2019 yılı için WT Lisansını yaptırarak hem antrenörlük hem de hakemlik vizeleri 2019 yılı için yapılacaktır. Ancak Türkiye’de Hakem ve ilinde Antrenör olarak görev yapabilecek olup; Türkiye’de Antrenör olarak görev yapmak isteyen katılımcı ilde hakem olarak görev yapamayacaktır. ( WT Lisansı için tıklayınız. )


Ayrıca seminere katılınması zorunlu olup; hiçbir şekilde mazeret kabul edilmeyecektir.

Hakem-Antrenör Gelişim Seminerine katılmayan katılımcılarımız herhangi bir telafi semineri yapılmayacaktır.

HAKEM-ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİNE E-DEVLET ÜZERİNDEN NASIL BAŞVURU YAPILIR?


Hakem ve Antrenör Gelişim Seminerinin kaydı Spor Eğitim Dairesi Başkanlığınca E-Devlet üzerinden sabit bilgisayardan yapılmakta olup; başvuru yapabilmesi için E-Devlet şifresi gerekmektedir.
E-Devlet şifresi yok ise Nüfus Cüzdanı ile PTT şubelerinden alınabilinmektedir.

Hakem ve Antrenör Gelişim Semineri başvurusu ve kurs ücreti ödeme tarihi en geç 07 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular E-Devlet Sistemi üzerinden kabul edilmediği için Seminere katılım mümkün olmayacaktır. 

E-Devlet üzerinden ön kayıt yapıldıktan sonra sistem otomatik olarak mail adresine referans numarası gönderecektir. Para yatırma işlemi Garanti Bankası şubelerinden referans numarası veya T.C. Kimlik No.su ile yapılacak olup; Banka Personeline “Spor Federasyonları Ödemesi( Banka görevlisine 3610 kurum kodu ile ödeme yapılacağı söylenmelidir. )” olduğunu belirterek, sadece T.C. Kimlik Numarası veya Referans numarasıyla kurs ödemesi yapılacaktır.

Aksi takdirde ödeme geçerli olmayacaktır.

- Antrenör ve Hakem Gelişim Seminer Ücreti: 750,00 TL

Garanti Bankası Ödeme İşlemi ile ilgili detaylı anlatıma ulaşmak için tıklayınız.

*** E-Devlet üzerinden antrenör kursu başvurusu ilgili sunumda anlatılmaktadır. Lütfen izleyiniz.

E-Devlet Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılacağı İle İlgili Sunum

E-Devlet üzerinden başvurusu ile birlikte ödemesini yapan kursiyerler istenilen tüm belgeleri Federasyonumuza en geç 07 Aralık 2018 tarihi mesai bitimine kadar kargo ile göndermeleri gerekmektedir.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinde kadrolu ve Spor Genel Müdürlüğü'nde daimi işçi antrenörler seminer ücreti ödemeyecek olup; hakemliğini vizeletmek isteyen katılımcılar 500 TL ücret yatıracaktır. (Kadrolu ve daimi işçi antrenörler otel ücretlerini kendileri karşılayacaktır.)
Ayrıca E-Devlet üzerinden aşağıya çıkarılan grubundan daimi işçi veya kadrolu antrenörler butonundan giriş yapmaları gerekmektedir.

2019 YILI ANTRENÖR-HAKEM VİZESİ İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Aşağıda belirtilen belgelerin eksiksiz olarak Federasyonumuza KARGO ile gönderilmesi gerekmektedir.

1- Ek-1 Başvuru Formu ( EK-1 Form için tıklayınız. )
2- Son üç ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf,
3- Nüfus cüzdan fotokopisi,
4- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinde kadrolu ve Spor Genel Müdürlüğü'nde daimi işçi antrenörler seminer ücreti ödemeyecek olup; (Kadrolu ve daimi işçi antrenörler otel ücretlerini kendileri karşılayacaktır.) İl Müdürlüğünde antrenör olarak görev yaptığına dair ıslak imzalı yazı.
5- Dekont – (E-Devlet üzerinden başvuru yapıldıktan sonra mail adresinize gelecek referans numarası ile Garanti Bankası Personeline “Spor Federasyonları Ödemesi ( Banka görevlisine 3610 kurum kodu ile ödeme yapılacağı söylenmelidir. )” olduğunu belirterek T.C. Kimlik numaranız ile Hakem-Antrenör Semineri ödemesi yapılacaktır.)

2019 yılında Hakem olarak görev yapmak isteyen hakemlerimizin 2018 yılında Ankara’da yapılan antrenör kursumuza katılmış olsalar dahi 10-18 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Hakem Gelişim Seminerimize katılmaları zorunludur. Sadece ilinde Hakemlik yapmak isteyen hakemlerimizin Federasyonumuzun düzenlediği aday hakem kursuna katılarak 2019 yılı vizelerini yaptırabileceklerdir.

SEMİNERİN UYGULAMA ESASLARI AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.


1. Federasyonumuz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin 2019 yılında organize edecekleri faaliyetlerde görev almak isteyen Antrenör ve Hakemler ile Halk Eğitim Merkezlerinde görev alacak Antrenörlerin bu Gelişim Seminerine katılmaları zorunludur.

2. Bu seminer, aynı zamanda 2019 yılı vize uygulaması amacını da taşıdığından, seminere katılmayan Antrenör ve Hakemlerimiz her türlü faaliyette görev alamayacakları gibi, Antrenörlerimiz illerinde kulüp, özel spor salonu, dernek vb. yerlerde yapılan GIP imtihanlarında da "Sınav Komisyon Başkanı" olarak da görev yapamayacaklardır.

3. Seminere katılmayan Hakemler 2019 yılında Federasyon faaliyetlerinde görev alamayacakları gibi 2019 yılı Hakem Terfi Kurslarına da katılamayacaklardır.

4. Hakem ve Antrenörlük lisansına sahip olanlar, 2019 yılı Federasyon faaliyetlerinden Hakem ilindeki faaliyetlerde antrenör olarak görev yapabilmek için diğer lisansı da vize edilecektir. Örneğin hem hakem, hem de antrenör olan bir kişi, 2019 yılı Federasyon faaliyetinde Hakem Gelişim Seminerine katılacak olup; ilinde yapılacak faaliyet ve GIP sınavında görev alabilmesi için antrenörlük lisansı da vizelenecektir.

5. Gelişim Seminerine 1. 2. 3. 4. ve 5. Kademe Antrenörlük belgesine sahip olan antrenörlerimiz ile Aday, İl, Ulusal, Uluslararası Hakemlik Belgesine sahip Hakemler katılacaktır.

6. Seminere katılacak Hakem ve Antrenörlerimizin, 07 Aralık 2018  tarihi mesai saati bitimine kadar ücretlerini Federasyonumuz hesabına yatırılacaktır.

7. Hakem ve Antrenörlerimizin Gelişim Seminerine Taekwondo Elbisesi, Eşofman, Spor Ayakkabısı, Not Defteri, vb. ihtiyaç duyacakları sportif kıyafet ve kırtasiye malzemelerini yanlarında getireceklerdir. Hakem ve Antrenörlerimiz vizelerini yaptırmak amacıyla Federasyon kimlik kartlarını yanlarında bulunduracaklardır.

8. Seminere katılacak Hakem ve Antrenörlerimizin Seminer süresince tam pansiyon her şey dahil (alkolü içecekler hariç), konaklama giderleri Federasyonumuzca; yol giderleri ile diğer masrafları kendilerince karşılanacaktır. 

9. Hakem ve Antrenörlerimiz Gelişim Seminerine aynı yerde, farklı toplantı salonlarında ayrı ayrı eğitim alacaklardır.

10. Gelişim Seminerine katılmayan Hakem ve Antrenörlerimize herhangi bir telafi semineri yapılmayacaktır.

11. Gelişim Seminerine katılmak isteyen Hakem ve Antrenörler çalıştıkları kurumdan izinlerini kendileri alacaklardır.


SEMİNERİN YAPILACAĞI OTEL:
Otel bilgisi daha sonra federasyonumuzun web sitesinden ilan edilecektir.

KURSİYERLERİN KENDİ GRUPLARI HARİCİNDE SEMİNERE KATILIMLARINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEYECEKTİR.


1. Grup
10-12 Aralık 2018
2. Grup
13-15 Aralık 2018
3. Grup
16-18 Aralık 2018
1.Kademe Antrenörler
Aday Hakemler
Bölge (İl) Hakemler
Uluslararası Hakemler
3. Kademe Antrenörler
4. Kademe Antrenörler
5. Kademe Antrenörler
Ulusal Hakemler
2. Kademe Antrenörler


Seminere Başvuru
Nasıl Yapılır?
Seminere Ödeme
Nasıl Yapılır?
© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42