Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 TAEKWONDO ve SPOR KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR
Yayınlanma Tarihi : 27.11.2008 - 18:41:49
Taekwondo Federasyonu yönetimi taekwondo ve spor komuoyuna onemli bir duyuru yayınlandı.
TAEKWONDO ve SPOR KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR

1 Aralık 2008 tarihinde yapılacak olan Türkiye Taekwondo Federasyonu Mali Genel Kurulu ve 2. Olağan Genel Kurul öncesi internet ortamında bazı sitelerde, Türkiye Taekwondo Federasyonu ve Yönetim Kurulu maksatlı haberler ile anlamsız, asılsız ve mesnetsiz bir takım suçlamalara maruz bırakılarak yıpratılmaya çalışılmaktadır. İnternet sitelerinde yer alan bu asılsız haber ve eleştiriler artık hakaret, yalan ve iftira boyutuna gelmekte, Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun Başkanı, Yönetim Kurulu ve beraber çalışmakta olduğu arkadaşları bu yazılar nedeniyle kötü niyetli bir şekilde karalanmaya çalışılmaktadır. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; bu tür maksatlı, gerçeği yansıtmayan, yalan ve iftira içerikli haber ve eleştirilere asla itibar edilmemesi gerekmektedir. Zira bu tür haberlerde “ çamur at, gerçek olmasa bile izi kalsın” anlayışı hakimdir. Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu tüm provokasyonlar ve saldırılara karşı centilmenliğini bozmadan, ilkelerinden ve savunmuş olduğu ideallerden taviz vermeden çalışmalarına kararlılıkla devam edecektir.

Bilindiği üzere Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu göreve geldiği dönemden günümüze kadar geçen süreç içerisinde popülizmden uzak, kararlı, sürekli ve azimli bir hizmet anlayışı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Ülkemizde giderek gelişen ve başarı grafiği hızla yükselen Taekwondo sporu, tüm ülkemiz için gurur kaynağı olmaya devam etmekte, Türk sporunun lokomotif branşlarından biri olarak gerek yurt içinde ve gerekse uluslararası şampiyonalarda üstün başarılar almaktadır. Bunun en son örneği 2008 Yaz Olimpiyatları’nda sporcularımızın 2 madalya alarak Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil eden en başarılı federasyon olmuş, daha yeni yapılan Avrupa Büyükler Milli Takımlar Şampiyonası’nda hem erkeklerde hem de bayanlarda takım halinde birinci olarak başarılarını kanıtlamışlardır. Sadece kazanılan başarıları ve yapılan hizmetleri çekemeyerek atılan iftiralar ve yapılan yalan haberler iftira atanların ve yalan haber yapanların gerçek yüzlerini ortaya çıkardığı gibi Taekwondo Sporuna ve camiasına verebilecekleri hiçbir şeyin olmadığının en açık ifadesidir.

Federasyon Yönetimi, internet sitelerinde yer alan yalan ve iftiradan oluşan bütün haberlere en ince ayrıntısına kadar cevap verebilecek durumdadır. Ancak hiç kimse ile, yalan ve iftira içeren haberler nedeniyle polemiğe girmeyeceğiz. Bütün bu yalan ve iftiralara en güzel cevaplar, Bakanlık ve Teftiş Kurulu’nca görevlendirilen müfettişlerin raporlarında mevcuttur. Ayrıca Tahkim Kurulu’na açmış oldukları Mali Genel Kurul ve tüm davaların aleyhlerine sonuçlanmış olması ile Federasyon Başkanı ve Yönetim Kurulu hakkında bulunulan suç duyurularının suç unsuru bulunamadığından takipsizlikle sonuçlanması, yalan ve iftira haber yapanlar için en güzel cevap olmuştur.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetimi ve çalışanları olarak bizlerin, Taekwondo camiası ve spor kamuoyundan isteği; bu tür maksatlı, asılsız ve gerçek dışı yalan ve iftiralarla dolu haber ve yayınlara asla itibar edilmemesidir. Taekwondo Federasyonu Başkanı, Yönetimi ile çalışanları bu tür yalan ve iftiralar içeren haber ve yayın yapan internet sitesi ve site sahipleri ile bu sitelerde asılsız ve mesnetsiz haberleri yayınlanan kişiler hakkında yetkili merciler nezdinde hukuki ve cezai bütün tedbirleri almış ve almaya devam edecektir. İnternet sitelerinde yer alan yalan ve iftira içerikli haberlerle ilgili olarak Cumhuriyet Savcılıkları nezdinde suç duyurusunda bulunulmuş, bu tür yayınların durdurulması ve kaldırılması için gerekli tedbirler alınmış olup, gerçekdışı yayınlara devam edilmesi halinde ilgililer hakkında maddi ve manevi tazminat davaları açılacaktır. Yalan ve iftiraya dayanan bu tür haberleri yayınlayan site, site yöneticileri ve yazanlar şunu bilsinler ki, yayınlamış oldukları maksatlı ve gerçek dışı yalan ve iftira içerikli yazıları yayınlamaları yanlarına kar kalmayacak, Türk Adaletinden,  Taekwondo camiası ve spor kamuoyundan hak ettikleri cevapları alarak, işledikleri suçların karşılığı olan cezalarına kavuşacaklardır

Taekwondo camiasına ve tüm spor kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetimi


 Görüntülenme Sayısı
8773
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42