Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA



  FEDERASYONDAN HABERLER

 Nur'dan Gümüş Madalya
Yayınlanma Tarihi : 16.12.2018 - 20:15:36
Milli taekwondocu Nur Tatar Askari, Grand Slam Final Müsabakası’nda gümüş madalya kazandı.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına doğrudan katılım yolunda puan veren Grand Slam Final Müsabakası, 12-16 Aralık 2018 tarihleri arasında Çin’in Wuxi şehrinde düzenlendi. Olimpik sıkletlerde 16’şar sporcunun mücadele ettiği organizasyonda Türkiye’yi 6’sı kadın, 1’i erkek 7 sporcu temsil etti.

Kadınlar 67 kiloda mücadele eden Nur Tatar Askari, finale giden yolda 3 Çinli sporcuyu yenmeyi başardı. Milli taekwondocu sırasıyla Pan Gao, Mengyu Zhang ve Yunfei Guo’yu mağlup etti. Finalde İngiltere’den Lauren Williams ile karşılaşan Nur Tatar Askari, rakibine mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, gümüş madalyanın sahibi olan Nur Tatar Askari’yi kutladı. Başkan Şahin, “Sporcumuz Nur Tatar, yaklaşık 20 gün önce Grand Prix Finalinde altın madalya kazanarak 2020 yolunda olimpik sıralamada 1’nci sıraya yükselmeyi başarmıştı. Bu başarının ardından Grand Slam Finalinde de gümüş madalya kazanarak Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesinde iddiasını bir kez daha kanıtladı. Nur Tatar’ı, Teknik Direktörümüz Ali Şahin’i, teknik ekibimizi ve emeği geçenleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Grand Slam Finalinde mücadele eden diğer Türk sporculardan erkekler 68 kiloda Hakan Reçber, kadınlar 57 kiloda İrem Yaman ve Hatice Kübra İlgün, 49 kiloda Rukiye Yıldırım ve Zeliha Ağrıs ile +67 kiloda Nafia Kuş  rakiplerine karşı başarılı performanslar ortaya koymalarına rağmen organizasyona veda ettiler.







 Görüntülenme Sayısı
15652
Haberi Yazdır



© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42