Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Bakan Kasapoğlu: Taekwondo Bizim Yıldızlarımızdan
Yayınlanma Tarihi : 22.05.2019 - 16:57:07
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası'nda başarılı olan Federasyonumuzu makamında kabul etti.

Kabulde, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin ile teknik direktörler Ali Şahin ve Servet Tazegül ile ikinci kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk kadın taekwondocu İrem Yaman ve bronz madalya alan Rukiye Yıldırım yer aldı.

Bakan Kasapoğlu, kabulde yaptığı konuşmada, şampiyonada elde edilen başarıların kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Bunun arkasının geleceğine de inanıyorum. Hem şampiyonalarda hem de olimpiyatlarda güzel bir gelecek bekliyor. Taekwondo bizim yıldızlarımızdan biri olacak. Tokyo'dan çok ümitliyim.” dedi.

Gençlere güvendiklerini vurgulayan Kasapoğlu, "Yeter ki inanalım, o hedefe kilitlenelim. Sizlerde de bu var. Sizlerden sonra gelecek sporcular için de rol modelsiniz. Bu yolu açacaksınız, yeni başarılar gelecek. Tarih de bunları yazacak. Yarınlar çok daha güzel olacak. Biz buna inanıyoruz. Hem taekwondo hem de diğer branşlarda 2020'ye yönelik bazı analizler yaptık. İnşallah pek çok branşta çok parlak bir olimpiyat bizi bekliyor." ifadelerini kullandı. "Ülkemizde spor anlamında her türlü imkan var." diyen Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Yeter ki bu imkanları güzel bir şekilde koordine edelim. Sizlerin bunlardan faydalanmasını iyi bir şekilde sağlayalım. Zaten sizlerde başaracak potansiyel, inanç var. İnanç en büyük imkandır. Siz bunun en güzel örneklerisiniz. Arkadaşlarımızın hafta sonu ortaya koydukları performans göğsümüzü kabarttı. Öyle bir zamana geldi ki 19 Mayıs’tı. Bayramımıza bayram kattı. O anlamda da ayrıca mutlu olduk."

BAŞKAN ŞAHİN: “2020 YOLUNDA MORAL KAZANDI”

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin de "Sporcularımız bizleri gururlandırdı. Moral kazandık. Hedef 2020 Tokyo Olimpiyatları. Psikoloijk eşik çok önemliydi, onu yakaladık." şeklinde görüş belirtti.

Milli Takımlar Teknik Direktörleri Ali Şahin ve Servet Tazegül de nihai hedeflerinin 2020 olduğunu belirterek, bu doğrultuda çalışmalarını sürdüreceklerini söylediler.

SPORCULARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

İkinci kez dünya şampiyonu olan İrem Yaman, "Tarihe geçmek çok heyecan verici. 2019 Dünya Şampiyonası çok önemliydi. O sınavı atlattık. Şimdi en büyük sınav olimpiyat şampiyonluğu." diye konuştu.

Dünya üçüncüsü Rukiye Yıldırım ise "Üçüncü oldum, biraz üzüldüm ama kaybettiğim sporcu birinciliği elde etti. İnşallah onu da yenip olimpiyatlarda altın madalya alacağım." değerlendirmesinde bulundu.

Dünya Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Nur Tatar Askari sakatlığı, bronz madalya elde eden Nafia Kuş ise uçağını kaçırdığı için kabule katılamadı. Bakan Kasapoğlu, dünya üçüncüsü Nafia Kuş ile telefonda görüştü.

BAKAN KASAPOĞLU DOBOK GİYDİ SİYAH KUŞAK BAĞLADI !

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kabulün sonunda Başkanımız Metin Şahin tarafından hediye edilen ve üzerinde ismi yazılı taekwondo kıyafeti "dobok" giydi. Bakan Kasapoğlu ayrıca siyah kuşak bağlayarak poz verdi.
Kabulü takip eden basın mensupları Başkan Şahin, teknik ekip ve sporcularımıza büyük ilgi gösterirken kendileriyle özel röportajlar gerçekleştirdi. TRT Spor da kabulün bir bölümünü canlı olarak yayınladı.

 Görüntülenme Sayısı
1933
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42