Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Spor Masörü Gelişim Semineri
Yayınlanma Tarihi : 28.10.2019 - 12:57:15
Gençlik ve spor Bakanlığı Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı Spor Masörü Gelişim Semineri ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Spor Masörü Gelişim Semineri (yol hariç) 26-28 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya(Kemer) ilinde yapılacaktır. Seminere spor masörü yetiştirme kursuna katılıp belge alan spor masörleri kendi imkanlarıyla katılacak olup il müdürlüklerimizde kadrolu ve sözleşmeli olarak görev yapan spor masörlerinin kanuni harcırah, konaklama ve yol giderleri il müdürlüğü bütçesinden karşılanacaktır. 26.07.1999 tarihli ve 23767 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Spor masörü Eğitim Yönetmeliğinin 11' nci maddesine göre ''spor masörlerinin lisanları Spor Eğitim Dairesi Başkanlığınca veriliş tarihe göre iki yılda bir vize edilir''.

Aynı yönetmeliğin 14' üncü maddesine göre ise ''spor masörü belgesine sahip olup üç yıl içerisinde Spor Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen gelişim seminerinden herhangi birine katılmayan veya herhangi bir spor aktivisine katıldığını belgelemeyen masörlerin vizesi yapılmamaktadır. Lisansları vize edilmeyen masörlerin ise masörlük yapmayacağı aynı yönetmeliğin 11' inci maddesi hükmüne bağlanmıştır.

Seminere katılmak isteyen masörlerin başvurularını Spor bilgi Sisteminden yapmaları ve seminer katılım ücretini başvuru esnasında belirtilen e-posta adresine gelecek olan referans numarası ile Ziraat Bankası'na yatırılacaktır. İl müdürlüklerinde kadrolu veya sözleşmeli çalışan spor masörlerininin sadece spor bilgi sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Seminere kabul edilecek aday sayısının 150 kişi ile sınırlı olması esas olup seminere yapılan başvurular ile birlikte seminer salonunun uygunluğunun dikkate alınması suretiyle kabul edilecek aday sayısı kesinleştirilecektir. Seminere katılım talebinin fazla olması durumunda seminere katılacakların belirlenmesinde öncelik spor bilgi sisteminde ilk başvuru yapan spor masörlerine verilecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar 20 Kasım 2019 tarihinde https://sporegitim.sgm.gov.tr web adresinde ilan edilecektir.

Katılımın fazla olması nedeniyle seminere başvuruları kabul edilmeyen masörlerin yatırmış oldukları seminer ücreti iade edilecektir. 20 Kasım 2019 tarihinde seminere başvuruları kabul edildiği halde seminere katılmayan masörlerin seminer ücretleri ise iade edilmeyecektir.

YENİ SPOR MASÖRÜ LİSANSI İÇİN İSTENEN BELGELER

-2 adet fotoğraf,
-Nüfus cüzdanı fotokopisi,
-Spor Masörü belgesi fotokopisi,
-Varsa eski Spor masörü Lisansı

Otele giriş: 25 Kasım 2019 saat:14:00
Otelden çıkış: 28 Kasım 2019 12:00

Not: Seminer programına daha sonra Spor Eğitim Dairesi Başkanlığı'nın resmi web
adresinden ulaşılacaktır. Görüntülenme Sayısı
2760
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42