Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Taekwondo Federasyonu’ndan Bir İlk Daha
Yayınlanma Tarihi : 11.11.2019 - 14:11:43
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun destekleriyle Suriye’nin Afrin bölgesinde Barış Pınarı Taekwondo Turnuvası gerçekleştirildi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun destekleriyle gerçekleştirilen turnuva bölgede ferdi sporlar için yapılan ilk turnuva oldu. Zeytin Dalı Bölgesi Gençlik ve Spor Kordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Taekwondo Turnuvasına Türkiye Taekwondo Federasyonu, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Afrin yerel yönetimleri destek verdi. 

Afrin’de gerçekleştirilen turnuvaya Azez, İdlib, Cerabsul ve El Bab bölgeleri başta olmak üzere 10 bölgeden sporcu ve antrenörler katıldı. Toplam 10 takımdan 110 sporcunun mücadele ettiği turnuvaya Afrin Mahalli Meclisi Başkanı Muhammed Reşit, Afrin Spordan Sorumlu Meclis Üyesi Kamil Hammud, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhammet Cemil Şensöz ile Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan Vekili Dr. Oktay Duymaz, Zeytin Dalı Bölgesi Gençlik ve Spor Koordinatörü Mahmut Kozan ile ACU Derneği Müdürü Adbullah Süleymanoğlu katıldı.

Afrin ve çevre ilçelerin de katılımıyla gerçekleştirilen organizasyon bölgede ferdi sporlar arasındaki ilk turnuva olma özelliğini taşıyor. Türkiye Taekwondo Federasyonu, Afrin’de yapılan bu ilk turnuvaya destek vererek, bölgede hayatın normalleşmesi, burada yaşayan çocuklara umut aşılamak ve çocuk ile ailelerin hayata dair motivasyonlarını arttırmayı hedefledi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan Vekili Dr. Oktay Duymaz beraberindekilerle birlikte organizasyon kapsamında Afrin Koordinatör Valisi Şenol Bozacıoğlu ve Afrin Valisi Tolga Polat’ı ziyaret etti. Yapılan görüşmelerde bölgede çocukların daha yaygın bir şekilde taekwondo yapabilmesi için yürütülecek çalışmalar yönünde fikir birliğine varıldı.

 Görüntülenme Sayısı
5287
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42