Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 İsmet Iraz Anıldı
Yayınlanma Tarihi : 14.11.2019 - 14:38:48
Türk taekwondosunun duayen ismi İsmet Iraz, vefatının 2. yıl dönümünde anıldı.

İsmet Iraz için ilk anma kabri başında gerçekleştirildi. Karşıyaka Mezarlığındaki anma törenine, Iraz'ın ailesinin yanı sıra Devlet Eski Bakanı Ünal Erkan, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, eski olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Ahmet Ayık, eski takım arkadaşları ve sporcuları, taekwondo ve spor camiasından sevenleri, minik taekwondocular ile gazeteciler katıldı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, burada yaptığı açıklamada, Iraz'ın Türkiye'de taekwondonun tanıtımına ve gelişimine öncülük ettiğine dikkati çekti.  Şahin, Iraz'ın arkasında önemli eserler bıraktığını vurgulayarak, "Hüzünlü bir gün ama şu da var sevginin bir insanı öldükten sonra da nasıl yaşattığını görüyoruz. 20 yıl gibi beraber teknik adamlığında beraber olduk. Beraber üzüldük sevindik, Türk milletine hizmet ettik. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı. Karşıyaka Mezarlığındaki anma töreninde Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Iraz için ikinci anma töreni ise Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda yapıldı. Buradaki törene,  Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya ve Ömer Altunsoy, daire başkanları ve bakanlık personeli de katıldı.

Programda ilk olarak İsmet Iraz için hazırlanan sinevizyon gösterisi sunulurken, Gazeteci Güray Soysal moderatörlüğünde Devlet Eski Bakanı Ünal Erkan, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin ve Prof. Dr. Özbay Güven konuşmalarını gerçekleştirdi. Katılımcılar Iraz ile ilgili anılarını anlattı ve düşüncelerini paylaştı.

Devlet Eski Bakanı Ünal Erkan, İsmet Iraz’ın sportif yaşamının yanında sivil hayatından da bahsetti. Iraz’ın büyüdüğü çevreyi geliştirmeyi hedefleyen bir insan olduğunu ve bu çevresini hiçbir zaman unutmadığını dile getiren Erkan, Iraz’ın renkli hayatıyla ilgili anektodlarda bulundu.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, İsmet Iraz’ın hayatından kesitler anlattı. Iraz ile ilk olarak sporcu-antrenör ilişkisi ile başlayan birlikteliklerinin uzun yıllar devam ettiğini belirten Şahin, taekwondo branşında olimpiyat madalyalarına giden sportif hareketin Iraz döneminde başladığını dile getirdi.

Prof. Dr. Özbay Güven, Iraz ile ilgili tarihi bilgiler ışığında konuşmasını gerçekleştirdi. Güven, İsmet Iraz felsefesinin tüm dünyaya yayılması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin, Murat Kocakaya, Hanife Iraz ve konuşmacılara günün anısına plaket takdik etti.  Anma töreninin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi. Görüntülenme Sayısı
1600
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42