Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Tokyo'da Tek Tam Takım Türkiye
Yayınlanma Tarihi : 07.01.2020 - 11:23:50
Türkiye, para taekwondo branşında 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına tam kadro katılmayı başaran tek ülke oldu.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) Başkanı Dr. Chungwon Choue’den Türkiye’ye bir kutlama ve teşekkür mektubu geldi. Başkan Choue, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına en fazla sayı olan 6 kotayı birden kazanan Türkiye’yi kutlarken, bunu başaran tek federasyonun Türkiye Taekwondo Federasyonu olduğunu vurguladı. Başkan Choue, para taekwondo branşının kurulduğu günden bu yana en büyük destekçilerinden olan Türkiye’ye bu başarısından dolayı teşekkür etti.

ŞAHİN: “TARİHİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTIK”


Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, paralimpik oyunlara tam kadro katılmayı garantileyerek tarihi bir başarıya imza attıklarını söyledi. Başkan Şahin, “Para taekwondonun ilk yapılmaya başladığı dönemden itibaren bu branşa en çok desteği veren ülkelerin başında geldik. 10 yılı aşkın bir süredir engelli sporcularımızı destekliyoruz. Para taekwondonun 2020 programına eklenmesiyle birlikte tüm planlama ve programlarımızı bu yönde yaptık. Şu anda tam kadro kota alarak çalışmalarımızın karşılığını aldık. Şimdi hedefimiz Tokyo’da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Sporcularımızın Tokyo’dan 3 veya 4 madalya ile döneceğine inanıyorum. Elde edilen başarıda emeği geçen teknik ekibimizi, sporcularımızı, antrenörlerini ve ailelerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir ülkenin en fazla 6 kota elde edebileceği paralimpik oyunlarda Türkiye tüm kategorilerde kota kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Kadınlar K44 49 kiloda Meryem Betül Çavdar, K44 58 kiloda Gamze Gürdal, K43 +58 kiloda Şeyma Nur Emeksiz Bacaksız, erkekler K44 61 kiloda Mahmut Bozteke, K44 75 kiloda Fatih Çelik ve K43 +75 kiloda Mehmet Vasıf Yakut ülkemize kota kazandıran isimler olmuştu. Görüntülenme Sayısı
3243
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42