Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA



  FEDERASYONDAN HABERLER

 Taekwondo Poomsae Milli Takım Seçmesi
Yayınlanma Tarihi : 18.02.2020 - 16:30:08
Türkiye Taekwondo Federasyonu, 21-24 Mayıs 2020 tarihinde Danimarka da yapılacak olan Dünya Taekwondo Poomsae Şampiyonasına katılacak Poomsae Milli Takım Seçme Müsabakalarıyla ilgili bir duyuru yayınladı.

Müsabaka Yeri : Ankara İsmet Iraz Spor Salonu
Müsabaka Tarihi : 11 Mart 2020
                       
Müsabakalar saat 10.00 da başlayacaktır

25 - 29 Ocak 2020 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen Türkiye Taekwondo Poomsae Şampiyonası ve  6–7 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen 7. Türkiye Uluslararası Açık Poomsae Turnuvasında 1. olan aşağıdaki kategorileri belirtilen sporcular direkt gideceklerdir.

 - Yıldız Erkekler  -  Mustafa Aydın    
 - 40 Yaş Altı Erkekler - Mevlüt Pekcan   
 - 60 Yaş Altı Erkekler - Mustafa Yılmaz    
 - 65 Yaş Altı Erkekler - Şerif Kandırmış    
 - 65 Yaş Üstü Erkekler - Galip Ziya Yalçınkaya       
 - 40 Yaş Altı Bayanlar - Fatma Törehan    
 - 50 Yaş Altı Bayanlar - Zekiye Mavuş    
 - 50 Yaş Altı Erkekler - Namık Konanç    
 - Yıldız Bayanlar - Hayrunnisa Aygün        
 - 65 Yaş Üstü Bayanlar - Sevgican Yalçın    
- 65 Yaş Altı Bayanlar - Nevin Baş
 - 30 Yaş Altı Bayanlar - Elif Aybüke Yılmaz
 - 30 Yaş Altı Erkekler - Muhammed Emin Yılmaz
 - 60 Yaş Altı Bayanlar - Gamze Sarı
 - Fs 17 Yaş Altı Bireysel - Aykut Taşgın
 - Fs 17 Yaş Üstü Bireysel - Emirhan Muran
 - Fs Mix Takım - Busenur Sevük, Talha Ubeyde Şirin, Gülsena Karakuyulu, Nazlıcan Etce, Bekir Bahadır Can
 - 30 Yaş Üstü Pair - Fatma Törehan, Adil Tekin
 - 30 Yaş Altı Pair - Elif Aybüke Yılmaz, Muhammed Emir Yılmaz
 - Yıldızlar Pair - Mustafa Aydın, Nehir Aydın
 - Gençler Pair - Hakan Sefa Karakaş, Tuana İlayda Dişkaya
 - 30 Yaş Üstü Erkek Takım - Mustafa Yılmaz, Volkan Yalçınkaya, Hayri Temel Alper
 - 30 Yaş Altı Erkek Takım - Seyyid Burhaneddin Fırat, Ali Kemal Ustabaş, Habip Okçu
 - Gençler Bayan Takım - Nagihan Besleme, Şeyda Nur Yavuz, Sıla Özden
 - 30 Yaş Altı Bayan Takım - Buse Yavuz, Kamer İlayda Çakıcı, Büşra Deniz
 - 30 Yaş Üstü Bayan Takım - Serap Pekcan, Yıldız Örs, Safiye Yalçın Türk

25 - 29 Ocak 2020 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen Türkiye Taekwondo Poomsae Şampiyonası ve  6–7 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen 7. Türkiye Uluslararası Açık Poomsae Turnuvasında ilk 4 dereceye girmiş olan sporcular (Pair ve Takım sporcuları aynı olacak şekilde) seçmeye katılacaklardır. Seçme yapılacak olan kategoriler;

 - Genç Bayanlar Bireysel - Sude Yener, Şeyda Nur Yavuz, Eylül Sezgin, Nagihan Besleme
        
 - Genç Erkek Takım - Muhammed Hüdai Önder, Hamid Arda Salta, Ümit Yardımcı, Hakan Sefa Karakaş, Yiğit Kemal Yılmaz, Aziz Özkan, Hikmet Faruk Tosun, Yusuf Şamil Özpeker, Yavuz Selim Demirci, Mustafa Altıntaş, Mehmet Emin Aygüler, Enes Sözen, Ufuk Berk Bayraktar, Bedir Omma, Dağhan Berberler, Ömer Faruk Kahraman, Yusuf Şahin, Abdülhamid Yıldırım
                
 - Fs 17 Yaş Altı Bireysel Bayan - Pelin Düzen, Zehra Betül Ender, Nazlı Nur İşler, Öykü Ak, Ekin Akbudak  
       
 - Fs 17 Yaş Üstü Bireysel Bayan - Gülsena Karakuyulu, Kübra Dağlı, Nazlıcan Etce, Gamze Yılmaz
 
 - Fs 17 Yaş Altı Pair - Zerda Batı, Muhammed Çağrı Gülen, Burak Dilli, Pelin Düzen, Sefa Yıldırım, Nazlı Nur İşler, Biriçim Azra Akçael, Mehmet Muhammed Gençtoprak, Zeynep Sude Gezer, Kerem Narlıoğlu
 
 - Fs 17 Yaş Üstü Pair - Emirhan Muran, Kübra Dağlı, Busenur Sevük, Talha Ubeyde Şirin, İrem Nur Öztürk, Emre Şentürk, İbrahim Bayram, Doğa Uzun

 - Genç Erkekler Bireysel - Yiğit Kemal Yılmaz, Enes Sözen, Yusuf Şiyar Kıran, Muhammet Emin Sevinç, Hamid Arda Salta
 
 - Yıldızlar Erkek Takım - Mehmet Efe Gündüz, Ali Buğra Yılmaz, Barışcan Şener, Enes Ayberk Türksoy, Hasan Buğra Şen, Furkan Işıkgöz, Efe Elma, Muhammet Emin Mavi, Mert Kurthasan, Atakan Abdullah Sarı, Akçahan Paytoncu, Muharrem Ayan
 
 - Yıldızlar Bayan Takım - Zülbiye Aksu, Rana Dursun, Ekinnaz Bekar, Elif Ecrin Koç, Yasemin Demirdalıç, Havva İrem Özsupandağ, Melis Temiz, Sudenur Karaman, Eda Özmeral, Berra Çakır, Şevval Gökhan, Hayrunnisa Aygün

Poomse teknik kurulunun belirleyeceği 2 poomse seçme sabahı berlilenip, sporculara duyurulacaktır.



 Görüntülenme Sayısı
5016
Haberi Yazdır



© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42