Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Önemli Duyuru - Faaliyet İptalleri
Yayınlanma Tarihi : 13.03.2020 - 15:13:33
Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı spor faaliyetlerinin iptalleriyle ilgili bir duyuru yayınladı.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan kentinde çıkan ve birçok ülkeye yayılan COVID-19 salgınında bu güne kadar 130 bini aşkın vaka görülmüş, 5 bine yakın insan hayatını kaybetmiştir. Yüksek bulaşıcılığı ve aşısının ya da özel ilacının henüz geliştirilememiş olması nedeniyle hastalık, insan sağlığına yönelik önemli bir tehdit olarak kabul edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde erken dönemde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmiştir. Bu durumun sürdürülebilir olmasını sağlamak ve virüsün yurt dışından ülkemize gelme ihtimalini en aza indirmek adına mezkûr Kurulun önerileriyle yeni tedbirlerin hayata geçirilmesine devam edilmektedir.

Bu bağlamda, Bakanlığımızca yürütülmekte olan faaliyetlere iştirak eden idareci, çalıştırıcı, sporcu ve diğer görevlilerin olası virüs tehdidinden etkilenmemesi adına Bakanlığımızca düzenlenen spor müsabakaları ve projelerinin ertelenmesine karar verilmiştir.

Söz konusu karar doğrultusunda, il müdürlüklerimiz marifetiyle yürütülmekte olan Okul Sporları, Analig, Türkiye Sportif Yetenek Taraması, Yüzme Bilmeyen Kalmasın, Evinin Sultanları, Sokaklar Bizim gibi projeler ve yerel faaliyetler ile spor federasyonlarımızın faaliyet takviminde yer alan üst ligler haricindeki yerel-mahalli düzeydeki tüm spor müsabakaları Nisan ayı sonuna kadar durdurulmuştur.

Bu doğrultuda, spor federasyonlarımızın üst liglerinde yer alan faaliyetler seyircisiz devam edecek olup diğer spor müsabakalarının ve projelerin bugün itibariyle durdurulmasına ilişkin gerekli tedbirleri almaları ve an itibariyle devam eden faaliyetlere katılan kafilelerin ve diğer görevlilerin herhangi bir aksaklığa mahal verilmeden, il müdürlüklerimiz ve federasyonlarımızca iş ve işlemlerinin sonuçlandırılarak ikametgâhlarına dönmelerinin sağlanmaları gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.  Görüntülenme Sayısı
4238
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42