Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Taekwondoculardan Milli Dayanışmaya Destek
Yayınlanma Tarihi : 01.04.2020 - 13:40:04
Türkiye Taekwondo Federasyonu Prof. Dr. Metin Şahin, Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na kota alan kadın sporcular milli dayanışma kampanyasına destek oldular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına taekwondo camiasından anlamlı destek geldi. Federasyon Başkanı Metin Şahin’in çağrısıyla taekwondo camiası milli dayanışma kampanyasına yoğun bir şekilde katılım sağladı.

İlk olarak Metin Şahin, sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda “Gün birlik olma günü, olmayanla paylaşma günü. Ben de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünü yaptığı milli dayanışma kampanyasına Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak 1 aylık maaşımla katılıyorum. Taekwondo ailemizden de desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin’in bu çağrısının ardından teknik ekip ve milli sporcular da kampanyaya katıldı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin ile Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarına kota kazanan sporcular Rukiye Yıldırım, Hatice Kübra İlgün, Nur Tatar Askari ve Nafia Kuş, olimpik maaşlarından kampanyaya destek sağladı. Öte yandan taekwondo camiasanı mensup çok sayıda antrenör, hakem ve sporcunun da milli dayanışma kampanyasına katıldıkları görüldü. Görüntülenme Sayısı
3047
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42