Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Yayınlanma Tarihi : 15.07.2020 - 19:22:06
Türkiye Taekwondo Federasyoru, 15 Temmuz şehitlerini anmak adına bir program düzenledi.

Mamak Spor Salonu’nda düzenlenen programa Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, 15 Temmuz Gazisi Cihan Uygur, Genel Sekreter Emine Darıcı, Ankara bölgesi hakem, antrenör ve sporcuları katıldı.
 
BAŞKAN ŞAHİN: “HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ”

Programda bir konuşma yapan Başkan Şahin, “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, bu darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. 15 Temmuz gecesi millet eğilmedi Türkiye yenilmedi. 15 Temmuz 2016’da vatan hainlerinin kurduğu tuzağı başkomutanımızın çağrısı ve milletimizi sağduyusuyla bozduk ve ülkemizin bağımsızlığının devamını sağladık. Bu hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacağız. Bunun için gençler, uyanık olacağız, kendimizi iyi yetiştireceğiz. Ülkemizi ve bayrağımızı seveceğiz. Gerekirse ülkemiz için, vatanımız için o 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi dışarı çıkıp canını verenler gibi olacağız. Şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde en büyük gücümüzün milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği olduğunun bilinciyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz gazisi Cihan Uygur ise “Meydanlara indik. Birimiz gazi, birimiz şehit olduk. Bugün olsa yine aynısını yaparız. Bugüne kadar ülkemizi bölemeyenler bundan sonra da bölemeyecektir. Vatan sana canım feda olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz şehitleri için eski milli taekwondoculardan antrenör Halil İbrahim Turan kuran tilaveti okudu. Program dualarla sona erdi.

MİLLİ TAKIMLARIMIZDAN ANMA

Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na hazırlanan milli takımlarımız 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi andı.

Ali Şahin teknik direktörlüğünde Konya'da çalışan kadın milli takımımız, Servet Tazegül teknik direktörlüğünde İzmir'de çalışmalarını sürdüren erkek milli takımımız ve İlhan Aşkın teknik direktörlüğünde Balıkesir'de bulunan para taekwondo milli takımımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutladı.  Ay-yıldızlı bayrağımızı açan milli taekwondocularımız dualarla şehitlerimizi saygıyla andı. Görüntülenme Sayısı
822
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42