Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Türkiye-İngiltere Taekwondo Milli Takımları Ortak Çalışma
Yayınlanma Tarihi : 02.09.2020 - 21:19:02
Türkiye Taekwondo Milli Takımı, dünyanın önemli ülkelerinden İngiltere ile ortak bir çalışma kampı gerçekleştiriyor.

Taekwondoda dünyanın söz sahibi iki ülkesi güçbirliği yaptı. Uluslararası şampiyonalarda kürsüden inmeyen Türkiye ve İngiltere Taekwondo Milli Takımları, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları hazırlıkları doğrultusunda ortak çalışma kampına başladı. Antalya’da Sirene Otel’de 10 Eylül’e kadar sürecek çalışma kampı için İngiltere Taekwondo Milli Takımı, aralarında Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının da bulunduğu 17 sporcu ile Türkiye’ye geldi. İki ülkenin en iyi taekwondocuları olimpiyat oyunları ve olimpiyat oyunları kıta elemeleri yolunda önemli çalışmalara imza atacaklar.

Türkiye Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, “Türkiye ve İngiltere, dünya taekwondosunda lokomotifi çeken ülkeler olarak dikkati çekiyor. Türkiye olarak koronavirüs pandemisi nedeniyle bir yıl ertelenen olimpiyat oyunlarına en iyi şekilde hazırlanmaya başlamıştık. Bu dönemde İngiltere’den bize ortak kamp talebi geldi. Elde ettiğimiz başarılar nedeniyle dünyanın birçok ülkesinden bu tarz talepler alıyoruz. Yapılacak bu kampın faydalı olacağını düşündüğümüz için olumlu cevap verdik. İki ülke burada en iyi sporcularıyla yer alıyor. Çalışmalarımız yüksek bir tempoda başladı. Her sıklette olimpiyat madalyasına aday sporcuları burada bir araya getirmiş olduk. Yüksek kalitede yapılacak antrenmanların olumlu geri dönüşleri olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İngiltere Milli Takımlar Performans Direktörü Gary Hall, “Türkiye’de çok güzel bir ortamla karşılaştık. İngiltere ve Türkiye, taekwondo branşında her zaman başarılı olmuş ülkeler. Türkiye Taekwondo Federasyonu’na kamp talebimize olumlu yanıt verdiği için çok teşekkür ediyorum. Burada üst düzey sporcuların üst düzey antrenmanlarının çok faydalı geçeğini düşünüyorum” dedi.

 Görüntülenme Sayısı
1397
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42