Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 İsmet Iraz’ı Anıyoruz
Yayınlanma Tarihi : 14.11.2020 - 10:38:36
Türk taekwondosunun duayen ismi İsmet Iraz, vefatının 3. yıldönümünde anıldı.

Türkiye’de taekwondonun gelişmesinde büyük emekleri olan ve 14 Kasım 2017 tarihinde aramızdan ayrılan İsmet Iraz için video konferans yöntemiyle anma töreni gerçekleştirildi. Daha önceki yıllarda mezarlık ziyareti ve çeşitli programlarla anılan İsmet Iraz için bu kez koronavirüs pandemisi nedeniyle video konferans yoluyla bir anma programı yapıldı.

İsmet Iraz için hazırlanan özel video ve daha önceki anma programlarından oluşan slayt gösteriminin yapıldığı anma videosunda Iraz’ın eşi Hanife Iraz ve kızı Zeynep Iraz, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ile Türkiye Taekwondo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydın Akpınar duygu ve düşüncelerine yer verdi. İsmet Iraz’ın hayatı ile spora yaptığı katkıların konuşulduğu programda katılımcılar Iraz ile ilgili anılarını da paylaştılar.

Başkan Şahin, burada yaptığı konuşmada Iraz’ın Türk sporu içinde çok önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatarak, onun anısını yaşatmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi. Başkan Şahin, günümüzde başarıdan başarıya koşan Türk taekwondosunun temellerinin İsmet Iraz döneminde atıldığını vurguladı. Kendisinin de Iraz’ın tedrisatından geçen sporculardan olduğunu anlatan Şahin, İsmet Iraz’ın en önemli özelliklerinin disiplini, merhameti ve vatanseverliği olduğunun altını çizdi. Görüntülenme Sayısı
991
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42