Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Avrupa’nın Zirvesindeyiz
Yayınlanma Tarihi : 25.11.2020 - 17:08:27
Türkiye Taekwondo Milli Takımı, 8. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’nda elde ettiği 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile büyükler kategorisinde takım halinde şampiyon oldu.

Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’de düzenlenen 8. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’nda ülkemizi erkek ve kadınlarda 5’er sporcu temsil etti. Sporcularımız şampiyonayı 4’ü altın, 2’si gümüş ve 2’si bronz olmak üzere 8 madalya ile tamamladı. Bu sonuçla Türkiye, genel klasmanda büyükler kategorisinde takım halinde Avrupa şampiyonu oldu.

Şampiyonada kadınlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, 53 kiloda Zeliha Ağrıs, erkekler +87 kiloda Emre Kutalmış Ateşli ve 87 kiloda Orkun Ateşli altın madalya kazanan isimler oldu. Kadınlar +73 kiloda Nafia Kuş ve 67 kiloda İkra Kayır’ın gümüş madalya kazandığı şampiyonada, 49 kiloda Rukiye Yıldırım ve erkekler 74 kiloda Yusuf Kara bronz madalyanın sahibi oldu.

HATİCE KÜBRA İLGÜN, OLİMPİYAT ŞAMPİYONUNU YENEREK ALTIN MADALYA KAZANDI

Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’nda kadınlar 57 kiloda mücadele eden Hatice Kübra İlgün, finalde son 2 olimpiyat şampiyonu İngiliz Jade Jones’u mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

53 kiloda Zeliha Ağrıs da birbirinden başarılı maçlar çıkararak altın madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu. Erkekler +87 kiloda Emre Kutalmış Ateşli finalde Slovenya’dan Ivan Konrad Trajkovic’i, 87 kiloda ise Orkun Ateşli ise Hırvatistan’dan Hrvoje Sep’i yenerek altın madalya kazandı.

BAŞKAN ŞAHİN: “8 AYDA BİZİM İÇİN DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, takım halinde Avrupa şampiyonu olan milli takımı kutladı. Başkan Şahin, “Mart ayından bu yana koronavirüs nedeniyle uluslararası müsabakalara katılamıyorduk.  Yaklaşık 8 aylık aranın ardından Hırvatistan’da yapılan şampiyonada zirveye çıktık. Zaten öncesinde de her daim kürsüde yer alıyorduk. Geçen 8 aylık süreçte bizim için değişen bir şey olmadı. Bu zorlu süreçte form durumlarını koruyan sporcularımızı ve sporcularımızla ilgilenen teknik ekibimizi kutluyorum. yerden devam ettiler. Özellikle finalde son 2 olimpiyat şampiyonu Jade Jones’u yenerek altın madalyaya uzanan Hatice Kübra İlgün tebrik ediyorum. Tokyo yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

7 MADALYA DA KULÜPLERİMİZDEN

Şampiyonaya kulüpleri adına katılan sporcularımız da ayrıca 7 madalya elde etti. Büyükler kategorisinde kadınlar 53 kiloda Merve Dinçel bronz madalyanın sahibi oldu. Gençler kategorisinde kadınlar +59 kiloda Sude Yaren Uzunçavdar, şampiyonluğa uzanırken, 46 kiloda Selin Ekşi gümüş ve Aleyna Demir bronz, erkekler 73 kiloda ise Yiğithan Kılıç gümüş madalya kazandı. Yıldızlar kategorisinde ise erkekler 54 kiloda Ceyhun Can Münyas altın, 49 kiloda Murat Berk Kaya bronz madalya elde etti.

 Görüntülenme Sayısı
2642
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42