Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Federasyonumuz ile Gazi Üniversitesi Arasında Protokol
Yayınlanma Tarihi : 26.12.2020 - 16:42:51
Türkiye Taekwondo Federasyonu ile Gazi Üniversitesi arasında taekwondonun gelişimini destekleyici bir protokol imzalandı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti.

Ziyaret esnasında, Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkiye Taekwondo Federasyonu arasında bir protokol de imzalandı. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Bayındır, Prof. Dr. Fazlı Polat ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Erdal Zorba’nın da yer aldığı imza töreninde imzalar, Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız ile Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin tarafından atıldı.

Protokol kapsamında; Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye Taekwondo Federasyonuna bağlı sporcuların sporda yetenek taramasını ve atletik performans testlerini yapacak.  Merkez, sporculara spor sakatlıklarından korunma konusunda yardımcı olacak. Merkez ile Federasyon arasında bilimsel araştırmalara yönelik iş birliği de yapılacak. Ayrıca, antrenörlerin eğitimleriyle, proje temelli faaliyetler yürütülecek.

Ziyarette Prof. Dr. Musa Yıldız, üniversitenin ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Prof. Dr. Metin Şahin adına dikilmiş 3 adet fidanın sertifikasını kendisine takdim etti. Görüntülenme Sayısı
1443
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42