Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Japonya İle Anlamlı Anlaşma
Yayınlanma Tarihi : 20.01.2021 - 12:07:38
Türkiye Taekwondo Federasyonu, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları hazırlıkları kapsamında Japonya’nın Honjo Belediyesi ve Waseda Üniversitesi ile bir anlaşma imzaladı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu, Honjo Belediyesi ve Waseda Üniversitesi arasında imzalanan anlaşmaya göre Türkiye Para Taekwondo Milli Takımı, paralimpik oyunlar öncesinde belediye ve üniversitenin sağlayacağı imkanlar dahilinde Japonya’da hazırlık kampı düzenleyecek. Paralimpik oyunlara Japon’da hazırlanma imkanı bulacak olan milli tamımız, hazırlıklar dışında kalan zamanlarında Türk-Japon kültürünün geliştirilmesine yönelik etkinliklere katılacak.

“TÜRK-JAPON İLİŞKİLERİNE OLUMLU KATKI YAPACAK”

Anlaşmanın mutabakat metni Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Honjo Belediye Başkanı Shinge Yoshida ve Waseda Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Naoto Onzo’nun katılımlarıyla video konferans yoluyla imzalandı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Şahin, “Öncelikle bizler için çok anlamlı anlaşmanın imzalanmasından dolayı çok mutluyum. Türkiye ve Japonya’nın dostluğu çok uzun yıllara dayanmaktadır. Ertuğrul Fırkateyni’nin Kuşimoto açıklarında 1890 yılında batışı ve 581 vatandaşımızın vefatı halen içimizde derin bir yaradır. Böylesine derin bir bağ ile bağlı olduğumuz Japonya’da koronvirüs pandemisi nedeniyle bir yıl gecikmeli de olsa bu sene olimpik ve paralimpik oyunların heyecanını yaşayacağız. Dünyanın en büyük spor organizasyonunda sizlerle buluşmak için büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

Anlaşmanın iki ülkenin ilişkilerine olumlu katkı yapacağının altını çizen Başkan Şahin, “Para Taekwondo’da dünyanın en iyi ülkelerinden birisiyiz ve Tokyo’ya tam kadro katılan tek ülkeyiz. Bu takımımıza kapılarınızı açmanız bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Ülkelerimizin siyasal dostluğunun yanında bu anlaşmasın sportif dostluğuna da katkı yapacağına inanıyorum. Takımımızın Japonya’da geçireceği sürede kültürel etkileşim adına önemli adımlar atılacaktır” ifadelerini kullandı. Görüntülenme Sayısı
2882
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42