Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Turkish Open Başlıyor
Yayınlanma Tarihi : 09.03.2021 - 11:20:22
8. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası (Turkish Open), İstanbul’da başlıyor.

Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenecek Turkish Open’da 46 ülkeden tüm kategorilerde toplam 1590 sporcu kayıt yaptırmış durumda. 10-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyonda, büyükler, gençler, yıldızlar ve poomsae kategorilerinde müsabakalar yapılacak. Turnuvanın ilk 3 gününde büyükler kategorisinde yapılacak müsabakalar, sporculara olimpik puan da kazandıracak.

Pandemi şartları altında gerçekleştirilecek turnuvayla beraber taekwondoda Türkiye’de tam 13 ay sonra uluslararası bir organizasyon gerçekleştirilmiş olacak. Turnuva, gelecek ay düzenlenecek Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası öncesinde de büyük önem taşıyor.

“TÜRKİYE’YE KARŞI BÜYÜK BİR GÜVEN VAR”

Turnuva öncesinde açıklamalarda bulunan Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, “Koronavirüs nedeniyle son 1 yılda taekwondo faaliyetleri tüm dünyada hemen hemen durdu. Son dönemde az da olsa bir kıpırdanma var. Ülkelerin yapmak istedikleri faaliyetler büyük bir titizlikle seçiliyor. Bu konuda ülkemize karşı büyük bir güven var. Tam 13 ay sonra uluslararası bir faaliyeti ülkemizde yapacağız. Hem gelecek ay yapılacak Avrupa şampiyonası, hem de olimpiyat oyunları yolunda önemli bir organizasyon olacak. Buralara hazırlanan sporcular kendilerini görmüş olacaklar. Önemli sporcuları İstanbul’da ağırlayacağız. 50’ye yakın ülkeden 1500’ün üzerinde sporcunun mücadele edecek olması da ülkelerin turnuvamıza bakışının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Pandemi şartları altında gerekli tüm önlemleri aldık. Mücadele edecek tüm sporculara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Görüntülenme Sayısı
4846
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42