Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Turkish Open’ın Özel Konuğu
Yayınlanma Tarihi : 15.03.2021 - 13:25:16
8. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nı (Turkish Open 2021) Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Üyesi VE Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) Asbaşkanı Aicha Garad Ali yerinde takip ediyor.

Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen ve tüm kategorilerde 46 ülkeden 1590 sporcunun mücadele ettiği turnuvanın bir de özel konuğu bulunuyor. Federasyon tarafından turnuvaya davet edilen IOC üyesi ve WT Asbaşkanı Aicha Garad Ali, İstanbul’da düzenlenen organizasyonu yakından takip ediyor. Cibutili Garad Ali,  WT Yönetim Kurulu  Üyesi ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Prof. Dr. Metin Şahin ile WT Yönetim Kurulu Denetçi Üyesi ve WTE Oyunlar Komitesi Başkanı Ali Sağırkaya’dan organizasyonla ilgili bilgiler aldı.

Aicha Garad Ali, turnuvada sporcularla yakından ilgilenirken dereceye girenlere madalya takdim etti. Ayrıca, Ali’nin de katılımıyla taekwondo için önemli çalışmalara imza atan ve kısa bir süre önce vefat eden General Ahmed Fouly ve Milan Kwee için bir anma töreni düzenlendi.

Turnuvanın pandemi koşullarında başarıyla düzenlendiğini belirten Ali, “Burada oldukça profesyonel bir yapı var. Zorlu pandemi şartlarında gerekli her önlem alınmış. Türkiye, bizim büyük önem verdiğimiz ve önemli paydaşlarımızdan birisi. Bu organizasyonda emeği geçenleri başta Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin olmak üzere kutluyorum” dedi.

Türkiye Taekwondo Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin ise, “WT’den çalışma arkadaşım aynı zamanda IOC üyesi Aicha Garad Ali’nin buraya gelmesi bizler için çok önemli. Kendisi de buradaki organizasyonu gördü ve beğenisini dile getirdi. Aicha Garad Ali’nin taekwondo başta olmak üzere birçok spor dalında önemli hizmetleri var. İstanbul’a gelerek bizlerle bir araya gelmesinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Görüntülenme Sayısı
990
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42