Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 TMOK Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları
Yayınlanma Tarihi : 16.04.2021 - 16:21:09
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), “Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları” kapsamında, Uluslararası Federasyonlar (IF) ile iş birliği yaparak, antrenör, kondisyoner ve teknik görevli olarak çalışan uzmanların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla teknik gelişim seminerleri, kurslar düzenlemekte ve antrenörlerimizin yurt dışında eğitim almaları için burslar sağlamaktadır.

Bu çerçevede, 2021-2024 yılları arasında TMOK’a başvurarak yararlanabileceğiniz programla ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir.

Yurtdışında Antrenörlük Eğitim Bursu - “Olympic Scholarship for Coaches”


TMOK tarafından sağlanacak burs ile antrenörlerin yurt dışında belli bir süre boyunca eğitim programına katılmaları ve bu sayede kendi spor dallarında tecrübe, bilgi ve birikimleri artırmaları, ayrıca, edinilen bu bilgi ve becerileri program sonrasında ülkemizdeki antrenörlere aktarılması ve ilgili spor dalının gelişimi için kendi Federasyonu bünyesindeki çalışmalara katılmalarıdır.

Program Bilgileri

• Burstan yararlanacak antrenörün ilgili IF tarafından tanınan aktif antrenör lisansına sahip ve İngilizce lisanına iyi derecede hakim olması en önemli gerekliliktir.

• Aranan kriterleri karşılayan adayların TMOK web sitesinde bulunan çevrimiçi Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir.

• TMOK yapacağı değerlendirme sonucunda, burs için uygun gördüğü adayla ilgili federasyonun onayını alacak ve sonrasında program alternatiflerini belirleyecektir.

• Adaylarda aranan kriterler, çevrimiçi başvuru formu ve programla ilgili ayrıntılı bilgilere TMOK web sitesi üzerinden https://antrenorbursu.olimpiyat.org.tr ulaşabilirsiniz.

Bütçe

TMOK tarafından sağlanacak bütçe, antrenör eğitim programının ücreti, antrenörün gidiş-dönüş uçak bileti, konaklama, yemek, haftalık harçlık, sağlık ve seyahat sigortası bedellerini kapsamaktadır. Görüntülenme Sayısı
3350
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42