Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Zekeriya Tutar Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 08.07.2021 - 19:04:15
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nın açılış töreni gerçekleştirildi. Açılışta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü öncesinde de şehitlerimiz anıldı.

Kısa bir süre önce hayatını kaybeden federasyon asbaşkanı Zekeriya Tutar’ın adının verildiği ve Keçiören Taha Akgül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya 67 il, 562 kulüpten toplam 1892 sporcu katılıyor. Toplam 1 hafta sürecek şampiyonanın açılış töreni gerçekleştirildi. Törene, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Çubuk Kaymakamı Adem Keleş,  Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik,  Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Türkiye Taekwondo Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, rahmetli Zekeriya Tutar’ın kardeşi Nabi Tutar ve oğlu Enes Tutar ile 15 Temmuz gazileri Cihan Uygun ile Seyit Aga Topal katıldı.

Başkan Şahin, açılışta yaptığı konuşmada pandemi sonrasında ilk Türkiye şampiyonasını düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Şahin, “Biz yine de dikkatli olacağız. Maske, mesafe, temizlik önlemlerimizi alacağız. Şampiyonamıza katılan herkese teşekkür ediyor, sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Şahin, kısa bir süre önce hayatını kaybeden federasyon Asbaşkanı Zekeriya Tutar’ın da tüm camia tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişilik olduğunu belirterek, onun yokluğunu her zaman hissettiklerini söyledi. Şahin, açılışa katılan merhum Zekeriya Tutar’ın kardeşi Nabi Tutar ve oğlu Enes Tutar’a da bir plaket verdi. Ayrıca son dönemde taekwondo camiasından ebediyete irtihal eden isimler de anıldı.

Şampiyonanın açılış töreninde yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü öncesinde de bir anma programı gerçekleştirildi. Şehitlerimiz dualarla anılırken, açılışa katılan gazilerimiz Cihan Uygun ile Seyit Aga Topal’a birer plaket takdim edildi. Başkan Şahin, konuşmasında 15 Temmuz’un öneminden bahsettiği konuşmasında, Türk milletinin kahramanlığını asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını sözlerine ekledi. Görüntülenme Sayısı
7347
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42