Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 30.07.2021 - 19:24:41
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Ankara Taha Akgül Spor Salonu’nda 2 Ağustos’a kadar sürecek olan, 70 ilden 566 kulüp ve 1762 sporcunun mücadele ettiği Ümitler Taekwondo Şampiyonası açılış töreni yapıldı.

Törene, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yusuf Alperen Ayar, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, federasyon yönetim kurulu üyeleri, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda ülkemize bronz madalya kazandıran sporcular Hatice Kübra İlgün ile Hakan Reçber ve hakem, antrenör ile sporcular katıldı.

Milli taekwondocular Hatice Kübra İlgün ve Hakan Reçber, ayaklarının tozuyla geldikleri şampiyonada büyük ilgi gördü. Başarılı taekwondoculara plaket ve çiçekler takdim edilirken günün anısına fotoğraflar çekildi.

ŞAHİN “TÜRK TAEKWONDOSU TARİHTEKİ YERİNİ KORUMAYA DEVAM ETMİŞTİR”

Olimpiyat oyunlarında 2 bronz madalya kazanan milli sporcuları tebrik eden Federasyon Başkanı Şahin, “Moralliyiz, sizlerin içerisinden çıkan, sizleri ve Türk taekwondosunu temsil eden Türk Milli Takımı, olimpiyatlarda 2 bronz madalya alarak tarihteki yerini korumaya devam etmiştir. Her başarının altında bir çaba yatar. Her başarının arkasında bir plan yatar, hiçbir şey tesadüfle olmaz. 2021'de gelinen noktada elhamdülillah… 2000 yılından bu güne olimpik olmuş taekwondo branşında 8 madalyaya ulaşmışız Türk milli takımı olarak. Ve her gidilen olimpiyatlarda Allah’ın izniyle Türk taekwondosu madalya almayı başarmış bir federasyondur. 81 vilayet 300 ilçede yapılan çalışmalar, Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun kararlı çabaları ve arka planda gelişen taekwondoda özellikle bölgelerde faaliyetlerimizde spor salonlarımızda görev yapan antrenör kardeşlerimizin çabasıyla ve kulüplerimiz desteğiyle bu başarılar alınmıştır. Tüm bu süreçlerde bizleri her zaman destekleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na camiamız adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 Görüntülenme Sayısı
7452
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42