Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Gururumuz Oldunuz
Yayınlanma Tarihi : 24.08.2021 - 14:24:46
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sn. Emine Erdoğan, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanan sporcuları, antrenörleri, aileleri ve federasyon yetkililerini kabul etti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabule, Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Metin Şahin, Milli Takımlar Teknik Direktörlerimiz Ali Şahin ve Servet Tazegül, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanan sporcularımız Hatice Kübra İlgün ve Hakan Reçber ile sporcularımızın aileleri katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi gururla temsil eden sporcu, antrenör, yetkililer ve ailelerle bir araya gelmekten büyük bir gurur duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın hemen her ülkesinden yaklaşık 11 bin sporcunun katıldığı bu dev spor organizasyonda Türkiye; iki altın, iki gümüş ve dokuz bronz ile toplamda 13 madalya kazanarak, büyük bir rekora imza atmıştır” dedi. Sporculara, Tokyo'da ülke adına mücadele ederlerken dualarla destek verdiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizler sadece madalya kazanmadınız, aynı zamanda yediden yetmişe milletin tamamının gönlünü de kazandınız. Elde ettiğiniz başarılarla gençlerimiz için adeta bir ümit kaynağı oldunuz. Yangın ve sel felaketleriyle mücadele ettiğimiz zor bir dönemde, Tokyo'dan gelen güzel haberlerle milletimize büyük bir heyecan yaşattınız. Başarılarınızla 84 milyonu birleştirdiğiniz, bizlere unutulmaz bir gurur yaşattığınız için her birinize şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Olimpiyatlarda ülkemizi temsilen katılan 108 sporcumuzun her biri takdiri hak etmektedir. Her şeyden önce pek çok aşamadan geçerek, millî takıma seçilmek hemen her sporcunun hayalini kurduğu büyük bir onurdur. Tokyo 2020'de Türkiye'yi temsil eden sporcularımızın her biri, bizim nazarımızda işte bu şerefe kavuşmuş kahramanlardır. Ayrıca madalya kazansın, kazanmasın sporcularımızın hepsi göğüslerinde taşıdıkları ay yıldıza layık olabilmek adına son saniyeye kadar mücadeleden vazgeçmemiş, ellerinden gelenin en iyisini yapmanın çabasında olmuşlardır."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nda yer aldığı kabulün ardından hatıra fotoğrafları çekildi. Görüntülenme Sayısı
2463
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42