Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Avrupa Spor Haftası
Yayınlanma Tarihi : 23.09.2021 - 16:56:11
Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) tarafından bu yıl üçüncüsü organize edilen Avrupa Spor Haftası'nın açılış programı Ankara'da düzenlendi.

"Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" konu başlığıyla, Avrupa Birliği ülkeleri ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak "#BeActive" (Aktif ol) temasıyla düzenlenip, 81 ilde eş zamanlı yapılan açılış töreni, Anıttepe Spor Kompleksi'nde, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ,  Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, federasyon başkanları, antrenörler ve sporcuların katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış töreninde sporcu ve antrenörlerimiz de alanda yerlerini alarak gösteriler gerçekleştirdi.

Açılışta açıklamalarda bulunan Yasin Bölükbaşı, Türkiye'nin spor ülkesi olma yolunda yürüyüşünün güçlü bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Avrupa Birliği ile Avrupa Spor Haftası kapsamındaki yürüyüşümüze 2019'da başladık. 2019'da 'Beraber yürüyelim' dedik, 2020'de bütün federasyonlarımızla birlikte 81 il ve ilçemizde bir hafta boyunca etkinlikler yaptık. Bunun yansımasını 2020 Avrupa İlerleme Raporu'nda, Türkiye'nin hem spor altyapı yatırımlarına hem de herkes için spor kültürünün tabana yayılması amacıyla gerçekleştirilen 'Erasmus Plus' programına dört dörtlük uyduğuna ilişkin övgü dolu ifadelerde gördük. Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları'nda gelen başarılar, geleceğin çok daha güçlü olduğunun göstergesidir. Yetişen lisanslı sporcu sayısındaki ciddi artış da Türkiye'nin hareketi tabana yaydığına ilişkin güçlü mesajlar veriyor. Bu yıl ki Avrupa Spor Haftası'nı da 81 ilimizde başlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaymakcı: "Spor hayatımızın parçası"

Etkinlik alanına, hareketsiz yaşama karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bisikletle gelen Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, "Bu etkinliği düzenleyen Herkes İçin Spor Federasyonuna, Gençlik ve Spor Bakanlığı'mıza teşekkür ediyorum. Spor hayatımızın parçası. Spor sağlık demek, huzur demek. Böyle bir günü düzenlediğimiz için çok mutluyum. Türkiye, ekonomide, ticarette, siyasette ve adalette Avrupalı olduğu gibi sporda da Avrupalı. Ampute Milli Futbol Takımı'mızdan tekvandocularımıza, voleybolcularımızdan futbolcularımıza, her alanda Avrupa'ya gücümüzü, katkımızı hissettirmeye devam edeceğiz. Herkese sağlık ve spor dolu bir yaşam diliyorum. Avrupa Spor Haftamız kutlu olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Ersöz: “Sporun yayılmasını hedefliyoruz”

Hareket etmenin sağlıklı yaşam için önemine değinen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz ise, "Avrupa Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde, yaz döneminde başlattığımız sportif etkinliklerin yeniden hızlanarak başlatılmasını temenni ediyorum. Hareket etmek, hayatı aktif olarak sürdürebilmek ve aktif olarak yaşlanmak demek. Dünyaya baktığımızda, nüfusun haftada en az 150 dakika spor yapması hedefleniyor. Hem insan sağlığı hem de ülkemizin uluslararası temsili bakımından hareket etmeyi önemsiyoruz. Sadece uluslararası başarıları değil, toplumun genelinde sporun yayılmasını hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

81 ilde hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler, 30 Eylül Perşembe günü sona erecek

 Görüntülenme Sayısı
1121
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42