Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 5. Olağan Genel Kurulu ve 7. Olağan Mali Genel Kurul - Faal Olmayan Uluslararası Hakemlerin Noter Kura Çekiminden Çıkan Hakem Listesi
Yayınlanma Tarihi : 21.10.2021 - 14:46:28
Türkiye Taekwondo Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu ve 7. Olağan Mali Genel Kurul Faal Olmayan Uluslararası Hakemlerin Noter Kura Çekiminden Çıkan Hakem Listesi ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Federasyonumuz Ana Statüsünün “Genel Kurulun Toplantıya Çağrılması” başlıklı 21. Maddesinin 5. Fıkrasında “Hazırlanan delege listesine, ilan tarihinden itibaren on gün içerisinde itiraz edilebilir. Delege listesine itiraz, yönetim kurulunca itiraz süresinin bitiminden itibaren iki gün içerisinde karara bağlanır. Bu karara karşı iki gün içerisinde Tahkim Kuruluna itiraz edilebilir. Tahkim Kurulu itirazın kendisine ulaştığı tarihten itibaren beş gün içerisinde bu itirazı kesin olarak karara bağlar.” denilmekte olup; 10 günlük itiraz süresi içerisinde yapılan itirazlar Federasyonumuz Yönetim Kurulunca değerlendirilmiş olup; Yönetim Kurulumuzun 18/10/2021 tarih ve 51 sayılı kararı gereğince;

Ana Statümüzün 7. Maddesinin 2. Fıkrasının “g” bendine göre “Genel kurulun yapılacağı tarihten en az bir yıl önce faal hakemliği bırakmış olmak kaydıyla, en üst seviyede hakemlik yapanlar arasından kura ile belirlenecek en fazla beş üye” denilmekte olup; 01 Ekim 2021 tarihinde noter kura çekiminde Uluslararası Hakem noter kura çekiminden çıkan ve aynı gün Federasyonumuz resmi internet sitesinde yayımlanan Uluslararası Hakem MOJTABA HABİBİ’nin İran vatandaşı olması nedeniyle, Federasyonumuza yapılan itiraz kabul edilmiş olup; faal olmayan Uluslararası Hakem listesi noter kura çekiminin yenilenmesine Yönetim Kurulumuzca karar verilmiştir.

Türkiye Taekwondo Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu ve 7. Olağan Mali Genel Kurulunda Federasyonumuz Ana Statüsünün 7. Maddesinin 2. Fıkrasının “g” bedine göre faal olmayan Uluslararası hakem listesinden 21 Ekim 2021 tarihinde noter kura çekiminden çıkan oy kullanacak delege Ertuğrul GÜR ‘dür.


Bu duyuru tebligat yerine geçerlidir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.


 Görüntülenme Sayısı
604
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42