Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Türkiye Taekwondo Poomsae Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 29.10.2021 - 16:34:02
Türkiye Taekwondo Poomsae Şampiyonası açılış töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nın açılış töreni yapıldı. Mamak’ta bulunan Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen ve 1 Kasım’a kadar sürecek şampiyonada 204 kulüpten, 1200 civarında sporcu mücadele ediyor.

Şampiyonanın açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Erkan Şamiloğlu, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, federasyon yönetim kurulu üyeleri, hakemler, idareciler, antrenörler, sporcular ve davetliler katıldı.

Açılış töreninde ilk olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı. Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere Cumhuriyeti armağan eden şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Katılımcılara seslenen başkan Şahin, “Her yaştan sporcumuzla poomsae şampiyonamızı gerçekleştiriyoruz. Öncelikle burada mücadele eden tüm kulüplerimize, antrenörlerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Çok yakın bir gelecekte bu şampiyonalarımızı kendi tesisimizde düzenlemeyi planlıyoruz. Arsa tahsisini yaptığımız tesisimizi Türk ve dünya taekwondosuna kazandıracağız. Uluslararası düzeyde bir kamp eğitim merkezine kavuşacağız. Bunun büyük heyecanını yaşıyoruz. Yine başta burada bulunan sizler gibi sporcularımızla dün olduğu gibi yarınlarda da uluslararası başarılarımıza yenilerini eklemek için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Görüntülenme Sayısı
3581
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42