Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Online Hakem Gelişim Semineri
Yayınlanma Tarihi : 15.12.2021 - 12:09:21
Türkiye Taekwondo Federasyonu Online Hakem Gelişim Semineri ile ilgili bir duyuru yayınladı.

2022 yılında Federasyonumuz faaliyetlerinde ve İl Faliyetlerinde Hakem olarak vizesini yaptıran tüm hakemlerimize 16-17 Aralık 2021 tarihlerinde online olarak Hakem Gelişim Semineri yapılacaktır.

Online Hakem Gelişim Seminerine Federasyonumuz faaliyetlerinde hakem olarak görev almak isteyenler ile antrenör olup ilde yapılacak faaliyetlerde hakem olarak görev almak isteyen hakemlerimizin katılması zorunludur.

Hakem Gelişim Semineri Online Eğitim Sistemi

Online Antrenör Gelişim Seminerindeki canlı derslere katılabilmeniz için; derslere bağlantı yapacağınız aygıtınıza “Zoom” programını kurmanız gerekmektedir.

ZOOM PROGRAMINI İNDİRMEK VE KURMAK

- Bilgisayarınıza Zoom programını kurmak için https://www.zoom.us/download adresine gidip “Zoom Client for Meetings” uygulamasını indirip, bilgisayarınıza kurunuz.

- IOS işletim sistemli akıllı telefonlarınız için App Store’dan “ZOOM Cloud Meetings” uygulamasını indirip kurunuz.

- Android işletim sistemli telefonlarınız için Google Play Store’dan “ZOOM Cloud Meetings” uygulamasını indirip kurunuz.

Önemli Not: Online Eğitim Sistemi bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonları ile uyumludur. Fakat hem sistemi kolay kullanabilmeniz, hem dersleri sağlıklı izleyebilmeniz, hem ekrandaki yazıları ve sunumları sorunsuz takip edebilmeniz, hem de gün boyu sürecek derslerdeki yüksek veri akışının mobil veri kotanıza ekstra yük olmaması açısından; cep telefonlarınız yerine yerel veya kablosuz ağ ile internete bağlanmış bilgisayarlarınızla derslere bağlanmanız tavsiye edilmektedir.

TAEKWONDO FEDERASYONU ONLINE ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ EĞİTİM SİSTEMİNE BAĞLANMAK

- E-devlet üzerinden kayıt olurken verdiğiniz e-mail adresinize sisteme giriş yaparken kullanacağınız kullanıcı adı ve şifreniz gönderilecektir. E-mail adresinizi kontrol edip kullanıcı adı ve şifrenizi öğreniniz. Bazı durumlarda bilgilendirme e-maili "spam" klasörüne düşebilmektedir. Spam klasörünüzü lütfen kontrol ediniz.

- E-devletten kayıt olmasına rağmen, e-mailine kullanıcı adı ve şifresi gelmeyen antrenörlerimiz; 15 Aralık 2021 tarihi mesai saatleri içinde federasyonumuzun 0.312.310 88 16 numaralı telefonundan  114’ü tuşlayarak Federasyon Personeli Sefa Başalma’dan bilgi alabilirler.

- Mailinize gelen kullanıcı adı ve şifrenizle https://taekwondo.vedubox.net adresinden online eğitim sistemine giriş yapınız.

- Sol taraftaki menüden “CANLI” başlığına tıklayınız.

- Dersin başlama saatinden önce sisteme bağlanınız. Sistemde sol taraftaki menüdeki “CANLI” linkinde dersinizin altında mavi “Katılacağım” butonu gözükecektir. “Katılacağım” butonuna tıklayınız ve dersin başlama saatinde yeşil “Başla” butonunun yanmasını bekleyiniz. ( Dersin başlama saati gelmesine rağmen “Başla” butonu belirmezse sol üstteki “Yenile” butonuyla sayfayı tekrar yükleyiniz. )

- Başla butonuna bastığınızda bilgisayarınız/akıllı telefonunuzda otomatik olarak bir pencere açılacak ve bu pencerede Zoom'a tıkladığınızda otomatikman uygulama açılacak ve derse bağlanacaksınız.

- Derse katılım sağlayıp ders sonuna kadar sistemde kalınız. Ders sonunda sistem bunu kontrol ederek otomatik olarak yoklama alacaktır. Derse katılım sağladığınız kullanıcı adınız, ip adresiniz ve katılım süreniz sistem tarafından kaydedilmektedir. Ders sırasında ad, soyad, TUR 12345 şeklinde bir bildirimde bulunmanıza gerek yoktur.

- Dersiniz bittikten sonra sıradaki dersinize bağlanmak için Zoom programını kapatıp, https://taekwondo.vedubox.net adresinden aynı adımları izleyip sıradaki dersinize bağlanınız.

- Aynı kullanıcı birden fazla yerden bağlanmaya çalıştığında hata verecektir. Tek bir yerden oturum açınız.

- Sistem derse bağlantı yaptığınız IP adresinize, derste kaldığınız süreye ve sisteme giriş yaptığınız kullanıcı adınıza göre yoklama listesi oluşturacaktır. Devamsızlıkla ilgili sorun yaşamamak için bu hususlara dikkat ediniz. Derslere katılım sağlamayanların seminer vizesi onaylanmayacaktır.

Federasyon Faaliyetlerinde Hakem ilde  Antrenör ve Federasyon Faaliyetlerinde Antrenör ilde Hakem olarak  E-devletten kayıt olmasına rağmen, e-mailine kullanıcı adı ve şifresi gelmeyen antrenörlerimiz ; 15 Aralık 2021 mesai saatleri içinde federasyonumuzun 0.312.310 88 16 numaralı telefonundan  114’ü tuşlayarak Federasyon Personeli Sefa Başalma’dan bilgi alabilirler.


Online Eğitim Sistemi kullanım sunumu için tıklayınız.


 Görüntülenme Sayısı
6367
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42