Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Almanya ile Ortak Kamp
Yayınlanma Tarihi : 17.04.2022 - 11:57:51
Türkiye Erkek Taekwondo Milli Takımı, Avrupa şampiyonası hazırlıkları kapsamında Almanya milli takımı ile ortak bir hazırlık kampı gerçekleştiriyor.

Türkiye Erkek Taekwondo Milli Takımı, 19-22 Mayıs tarihleri arasında İngiltere’nin Manchester şehrinde düzenlenecek Avrupa Taekwondo Şampiyonası hazırlıklarını teknik direktör Servet Tazegül yönetiminde Antalya’da sürdürüyor. Milli takımımız, çalışmalarını Almanya milli takımı ile ortak şekilde yürütüyor. 10 milli sporcumuzun yer aldığı kampta, Almanya’nın Avrupa şampiyonasına katılacak 8 sporcusundan 6’sı bulunuyor. Diğer 2 sporcudan birisinin covid olduğu diğerinin ise sakatlığı nedeniyle kampa gelemediği ifade edildi. Kamp, 25 Nisan’a kadar sürecek.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, ortak hazırlık kampını ziyaret etti. İki ülke sporcularıyla yakından ilgilenen Başkan Şahin, sporculara ve teknik ekiplere başarılar diledi. Şahin, “Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’ndan sonra en önemli organizasyonumuza hazırlanıyoruz. 2022 yılında çok fazla önemli şampiyona olacak. Bu kampın faydalı olacağına inanıyorum. Milli takımımızda çok güzel bir hava var. Almanya, özellikle taekwondoda çok yakın ilişkilerimizin olduğu bir ülke. Onlarla burada bir araya gelmekten dolayı çok mutluyuz. İki ülkeye de çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Görüntülenme Sayısı
1792
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42